Ārlietu ministrijā diskutē par ārvalstu studentu piesaisti Latvijā

Viena no aktualitātēm Ārlietu ministrijā ir ārvalstu studentu piesaiste. Ikgadējās tikšanās laikā ar Latvijas augstskolām dalībnieki ir bijušie vienisprātis – nepieciešams atvieglot administratīvās procedūras studējošo ieceļošanai un mācību uzsākšanai Latvijā.

Ārlietu ministrijā ir norisinājusies ikgadējā darba tikšanās ar Latvijas augstskolām, lai apspriestu aktualitātēs, kas saistītas ar ārvalstu studentu piesaisti jaunajā mācību gadā.

Domu apmaiņā piedalījās arī pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un Valsts robežsardzes, kā arī Valsts izglītības attīstības aģentūras un Akadēmiskās informācijas centra. Tikšanās dalībnieki bija vienisprātis par nepieciešamību izstrādāt noteiktus studējošo atlases kritērijus, lai Latvijas augstskolās studijas uzsāktu piemērotākie kandidāti un lai atvieglotu administratīvās procedūras studējošo ieceļošanai un mācību uzsākšanai Latvijā.

Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa pauž uzskatu: «Ārlietu ministrija pēdējā gada laikā jau ir stiprinājusi kapacitāti Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās, kas pieņem visvairāk ārvalstu studētgribētāju pieteikumu. Mēs arī turpinām meklēt praktiskus risinājumus, lai ārvalstu studentiem likuma ietvaros būtu iespējami ērtāk iesniegt dokumentus studijām Latvijā.»

Vienlaikus liela atbildība studentu piesaistē un atlasē gulstas uz pašām augstskolām. Ārlietu ministrijas pārstāvji minēja arī par dažādu reģionu, tostarp Āfrikas un Dienvidamerikas, valstu iestāžu pausto gatavību sadarboties studējošo piesaistē.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvji informēja klātesošos par gaidāmajiem grozījumiem normatīvajos aktos, kas atvieglos studējošo ieceļošanas nosacījumus un paredzēs iespēju bakalaura programmā studējošajiem noformēt uzturēšanās atļauju, jau atrodoties Latvijā.

Ref: 225.000.103.840

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas