Ārlietu ministrijā: Eiropas attīstības sadarbības politika mainīsies

Romā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalās augsta līmeņa konferencē

«Eiropai un Āfrikai ir jāsadarbojas patiesā partnerība jau no pašiem pirmsākumiem, jo mūs ietekmē tie paši ekonomiskie, drošības un ar migrāciju saistītie izaicinājumi,» uzsver Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Romā ceturtdien, 27.aprīlī, Kalniņa-Lukaševica piedalījās augsta līmeņa konferencē par Eiropas Savienības (ES) attīstības sadarbības politikas izvērtējumu (High level conference on EU development cooperation Sixty years and beyond: contributing to development cooperation).

Uzrunājot konferences dalībniekus, Kalniņa-Lukaševica norāda, ka ES attīstības sadarbībai jābūt pilnībā saskaņotai ar Eiropas globālo ārpolitikas un drošības politikas stratēģiju. «Šī stratēģija sniedz visaptverošu vīziju Eiropas iesaistei pasaulē. Tādēļ ir svarīgi vispirms iesaistīties ES kaimiņu reģionos un mūsu kaimiņu kaimiņos, vienlaikus sniedzot mērķtiecīgu atbalstu tām valstīm, kas atrodas nestabilās situācijās un saskaras ar krīzēm.»

ĀM norāda, ka konferenci organizēja Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrija, un tās mērķis bija veicināt ES attīstības sadarbības rezultātu redzamību un veikt ES politikas izvērtējumu kopš tās pirmsākumiem – Romas līguma parakstīšanas 1957.gadā.

Konferences ietvaros politiķi, pilsoniskās sabiedrības pārstāvji un  pētnieki no ES un sadarbības valstīm diskutēja arī par svarīgākajiem gaidāmajiem notikumiem ES attīstības politikā 2017.gadā: jaunā ES attīstības sadarbības politikas pamatdokumenta pieņemšanu un ES attiecībām ar Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstīm.

Ref:224.000.103.1047

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas