Ārlietu ministrija: ES jāstiprina spējas stāties pretī hibrīddraudiem

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica

«Lai stiprinātu ES aizsardzības spējas, pirmkārt, dalībvalstīm ir jāpalielina aizsardzības izdevumi un, otrkārt, mums ir jāstrādā, stiprinot dalībvalstu sadarbību un koordināciju. Vienlaikus ES nepieciešams attīstīt spējas stāties pretī hibrīddraudiem, lai dalībvalstis nevarētu tikt pārsteigtas nesagatavotas,» uzsver Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Parlamentārā sekretāre pirmdien, 25.aprīlī, piedalījās Minhenes drošības konferences fonda organizētajā apaļā galda diskusijā par Eiropas drošības un aizsardzības jautājumiem (European Defence Roundtable), BNN vēsta ĀM.

Diskusijā par Eiropas aizsardzības spēju ciešāku integrāciju parlamentārā sekretāre pauž Latvijas atbalstu ES aizsardzības spēju tālākai attīstīšanai. Vienlaikus viņa atgādina, ka «šīm spējām ir jāpapildina, nevis jādublē NATO. Tāpat arī ciešākai Eiropas Savienības (ES) drošības un aizsardzības spēju integrācijai jābūt dalībvalstu brīvprātīgai izvēlei. Tie ir divi vienlīdz būtiski ES aizsardzības spēju integrācijas aspekti, kas mums ir ļoti nozīmīgi».

Apspriežot jautājumus par stabilitātes veicināšanu un sadarbību aizsardzības jomā Vidusjūras reģionā, Kalniņa-Lukaševica piedalījās diskusijā par ES un NATO ieguldījumu drošības stiprināšanā Eiropas dienvidos. «Latvija pilnībā atbalsta tā dēvēto 360 grādu pieeju Eiropas drošībai un aizsardzībai un aicina ES un NATO aktīvi strādāt iesaistei gan austrumu, gan dienvidu reģionā,» norāda parlamentārā sekretāre.

ĀM vēsta, ka Apaļā galda diskusiju organizēja Minhenes drošības konferences fonds un tā vadītājs Volfgangs Išingers (Wolfgang Ischinger). Pasākuma patronese ir Eiropas Savienības Padomes prezidējošās valsts Maltas prezidente Marija Luīze Koleiro-Preka (Marie-Louise Coleiro Preca). Maltas diskusija tika rīkota sadarbībā ar WPL (Women Political Leaders) globālo forumu.

Ref:224.000.103.1007

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas