Ārlietu ministrs: ES ātrāk jāpieņem lēmums par bezvīzu režīmu Gruzijai un Ukrainai

Ir jāveic iespējami ātra lēmumu pieņemšana par bezvīzu režīma noteikšanu Gruzijai un Ukrainai, pārliecināts ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Piedaloties Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā, viņš uzsēra, ka ir jāturpina ES sniegtais atbalsts ES-Gruzijas, ES-Moldovas un ES-Ukrainas Asociācijas līgumu ieviešanai, vienlaikus aicinot partnervalstis nodrošināt tālāku reformu procesa īstenošanu.

“Eiropas Savienībai ir jānodrošina konsekventa Rīgas samita apņemšanos īstenošana un jāveicina ātrāka lēmuma pieņemšana par bezvīzu režīmu Gruzijai un Ukrainai. Ir nepieciešams vīzu dialogs ar Azerbaidžānu un Armēniju, kā arī pēc iespējas ātrāk jānoslēdz Eiropas Savienības un Baltkrievijas līgums par vīzu režīma vienkāršošanu un readmisijas līgums,” uzsvēra Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs izteica atbalstu ES un partneru kopēju projektu veidošanai Austrumu partnerības reģionā, jo īpaši transporta un enerģētikas jomās. Tāpat Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā ir veiksmīgi aizsākusies sektorālā sadarbība, piemēram, brīvās tirdzniecības, veselības un digitālā tirgus veidošanas jomās.

Kopumā sanāksmē izskatīja jautājumus par Kolumbijas miera procesu, migrācijas ārējiem aspektiem, Austrumu partnerību, Reģionālo stratēģiju Irākai, Sīrijai un ISIL / Da’esh draudiem, kā arī Lībiju.

Ref:103.000.103.10015

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas