Armēnija un Azerbaidžāna atsāk apšaudes, ziņo par kritušajiem

Kaukāza reģionā ar apšaudēm uz Armēnijas-Azerbaidžānas robežas uzliesmojusi jauna epizode abu kaimiņvalstu gadu desmitiem ilgajā konfliktā. Baku un Erevāna vēsta par lielu skaitu kritušo un jaunu pamiera vienošanos, ziņo ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Trešdien, 17.novembrī, Armēnijas Aizsardzības ministrija pavēstījusi, ka pēc pēdējām apšaudēm uz robežas ir sagūstīti vai bez vēsts pazuduši vairāki desmiti armēņu karavīru. 13 armēņu militārpersonas tikušas sagūstītas un vēl 24 pazudušas bez vēsts un viņu liktenis nav zināms. Armēnija arī pavēstījusi, ka apšaudes, kurās gājis bojā vismaz viens armēņu karavīrs, ir apturētas pēc sarunām ar Krieviju, kas noslēgušās ar pamiera izsludināšanu.

Lasiet arī: Kalnu Karabahas pamieru Azerbaidžānā uztver kā uzvaru, Armēnijā – kā padošanos

Azerbaidžānas Aizsardzības ministrija trešdienas rītā ziņojusi, ka krituši ir septiņi azerbaidžāņu karavīri un vēl desmit tikuši ievainoti. Baku amatpersonas paudušas, ka karadarbības epizodi otrdien, 16.novembrī, izsaukuši armēņu spēki, cenšoties īstenot liela apjoma provokācijas Azerbaidžānas Kalbacaras un Lačinas reģionā.

Armēņu puse savukārt vainojusi Azerbaidžānas karavīrus uzbrukumā armēņu pozīcijām pie robežas ar artilērijas ieročiem, rokas šaujamieročiem un bruņu transportieriem, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Vēl tikai 2020.gada rudenī abu valstu strīda reģionā Kalnu Karabahā notika vairākas nedēļas ilga karadarbība, kurā krituši vairāk nekā 2 000 militārpersonu un civiliedzīvotāju, skaitot kopā abu pušu upurus. Armēnija zaudēja vairākas teritorijas, tomēr piekrita miera līgumam, kura ievērošanu reģionā kopš 2020.gada novembra uzraudzījušas Krievijas militārās vienības.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas