Armēnijā vairāki tūkstoši cilvēku prasa premjerministra demisiju pēc kara beigām

Pūlis pie Armēnijas parlamenta, Erevānā

Vairāki tūkstoši armēņu pulcējušies galvaspilsētā Erevānā, lai pieprasītu premjerministra Nikola Pašinjana atkāpšanos. Pašinjans parakstījis miera līgumu ar Azerbaidžānu par pusotru mēnesi ilgušā Kalnu Karabahas kara izbeigšanu, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Līgums parakstīts nedēļas sākumā. Tā parakstīšanā vidutāja bijusi Krievija, un Armēnija tajā piekritusi, ka Azerbaidžāna karadarbības rezultātā ir sašaurinājusi armēņu apdzīvotā Kalnu Karabahas separātiskā reģiona teritoriju ar ņēmusi separātistiem daļu buferzonas starp armēņu un azerbaidžāņu apdzīvotām teritorijām.

Karadarbībā abās pusēs kopā krituši vairāk nekā 2 000 karavīru un civiliedzīvotāju, tomēr tās izbeigšana Armēnijā raisījusi dusmas daudzos iedzīvotājos. Otrdien, 10.novembrī, protestētāju grupas ielauzušās Armēnijas parlamentā un valdības ēkā, bet trešdien, 11.novembrī, noticis masu gājiens uz parlamenta ēku, pie kuras izcēlušās sadursmes ar policiju un notikušas protestētāju aizturēšanas.

17 Armēnijas opozīcijas partijas ir kopīgi aicinājušas Pašinjanu atkāpties no amata, uzskatot, ka politiķis no liberālo partiju apvienības JELK miera līgumā ir pārlieku daudz piekāpies pretiniekam, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Ģiopolitiskā aktivitāte Kaukāzā nav Eiropas savienības interesēs. Pasivitāte par teritoriju un resursiem ir diplomātiskā tuvredzība. Mazāk sociālisma vairāk reālpolitikas.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas