Armēnijas parlamenta vēlēšanās uzvar Pašinjana bloks – oficiālie rezultāti

Armēnijas pagaidu premjerministrs Nikols Pašinjans

Armēnijas ārkārtas parlamenta vēlēšanās, kas aizvadītas svētdien, 11.decembrī, ar lielu pārsvaru ir uzvarējis politiskais bloks, kura priekšgalā ir pagaidu premjerministrs Nikola Pašinjans, tā liecina Armēnijas Centrālās Vēlēšanu komisijas rīcībā esošie rezultāti.

Kā ziņo kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, pirmdienas, 10.decembra, rītā, oficiālie rezultāti no visiem vēlēšanu iecirkņiem rāda, ka centrisko partiju bloks Apvienība «Mans solis», kurā darbojas Pašinjana vadītā Pilsoniskā līguma partija, ir saņēmusi 70,4% balsu.

Apvienības uzvara vēlēšanās iezīmē lielas pārmaiņas Armēnijas politikā, jo ilggadējā varas partija, nacionālkonservatīvā Armēnijas Republikāņu partija, kura trijās pēdējās vēlēšanās parlamentā ieguva starp 34% un 49% balsu, nu ir saņēmusi aptuveni 4,7% balsu. Ar to nepietiek, lai pārvarētu parlamenta piecu procentu barjeru.

Nikols Pašinjans par Armēnijas premjerministru kļuva pēc vētrainiem notikumiem 2018.gada maijā, kad ar masu demonstrācijām un pilsoniskās nepakļaušanās akcijām tika panākta viņa priekšteča, Armēnijas politikas smagsvara Serža Sargsjana atkāpšanās.

Šoruden pats Pašinjans atkāpās no amata, lai Kaukāza valstī tiktu sarīkotas ārkārtas vēlēšanas. Viņš arī pašlaik turpina strādāt kā valdības vadītāja vietas izpildītājs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas