bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 20.02.2020 | Vārda dienas: Smuidra, Smuidris, Vitauts
LatviaLatvija

Armijas nākamā gada budžets ir minimums spēju uzturēšanai un attīstībai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Leonīds Kalniņš

Armijas 2020.gada budžets ir minimums, kas «ļaus kaut kādā līmenī» uzturēt un nedaudz attīstīt nepieciešamās bruņoto spēku spējas, norāda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā izteicās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Aizsardzības ministrijas (AM) nākamā gada budžets paredzēts 663,6 miljonu eiro apmērā. 2019.gada budžeta izdevumi bija 636,7 miljoni eiro. Aptuveni 523 miljoni eiro paredzēti NBS spēju attīstībai un nodrošināšanai.

Kalniņš skaidroja, ka armija orientējas uz trīs principiem – rekrutēšanu un personāla saglabāšanu, ekipējuma uzlabošanu un apmācīšanu.

Viņš skaidroja, ka faktiski ir sasniegts minimālais individuālā ekipējuma līmenis, neizpildīta esot palikusi tikai viena pozīcija, kas saistīta ar ziemas cepuru un pončo iegādi.

Armijai pēdējos trīs gados esot izdevies nodrošināt atbilstošu rekrūšu daudzumu. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) komisijā skaidroja, ka nākamgad karavīru skaitu plānots palielināt par 256 cilvēkiem, bet zemessargu – par 142 cilvēkiem. Līdz 2022.gadam zemessargu skaitu plānots palielināt līdz 9 500 personām.

NBS komandieris izteicās, ka Latvijā turpinās emigrācija un arī privātās struktūras cīnās ar personāla piesaistīšanu. NBS komandieris cer, ka izdosies nodrošināt atbilstošu zemessargu daudzumu. «Mēs šajā ziņā esam nelabojami optimisti,» piebilda Kalniņš.

«Šis budžets ir tāds minimums, kas ļaus mums vismaz kaut kādā līmenī uzturēt un mazliet attīstīt tās spējas, kas nepieciešamas. Es domāju, ka arī nākamie gadi ļaus attīstīt spējas, kuras ieplānotas NBS attīstības plānā,» norādīja Kalniņš.

Konkrētākas detaļas par NBS attīstību armijas komandieris un aizsardzības ministrs neminēja, jo tas skar plašākai sabiedrībai neparedzētu informāciju.

Plānots, ka komisijas deputāti drīzumā rīkos slēgtu sēdi, lai jau konkrētāk uzklausītu amatpersonu sniegto informāciju.

Jau ziņots, ka AM galvenie pasākumi 2020.gadā būs izveidot visaptverošās valsts aizsardzības sistēmu. Tāpat iecerēts nodrošināt uz attīstību vērstu aizsardzības budžeta izlietojumu, atbilstoši NATO vadlīnijām ne mazāk kā 20% no aizsardzības budžeta novirzot galvenā ekipējuma iegādēm un ne vairāk kā 50% paredzot ar personālu saistītiem izdevumiem. 

AM nākamgad turpinās sniegt uzņemošās valsts atbalstu NATO kaujas grupai, un līdz ar NATO Ziemeļatlantijas padomes lēmumu par štāba iekļaušanu NATO spēku struktūrā, kas plānota 2020.gada sākumā, nodrošināt daudznacionālās divīzijas štāba Ziemeļi izveidi.

Lasiet arī: Pabriks: Latvija kļūst gatavāka drošības krīzes vairs nepieļaut

Arī AM turpinās nodrošināt ilgtspējīgu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) spēju attīstību saskaņā ar aktuālo NBS attīstības plānu. Aizsardzības resorā arī iecerēts sākt brigādes līmeņa nodrošinājuma attīstību, turpināt pretgaisa aizsardzības, komandvadības un sauszemes spēku mehanizētās brigādes attīstību, veikt nepieciešamā personāla apmācību un infrastruktūras izbūvi helikopteru ieviešanai bruņojumā.

Nākamgad arī iecerēts nodrošināt Zemessardzes kaujas un reaģēšanas spēju attīstību, veicināt zemessargu rekrutēšanu, turpināt zemessargu nodrošināšanu ar nepieciešamo individuālo un kolektīvo ekipējumu, atbilstošo infrastruktūras izbūvi, kā arī nodrošināt apmācību, tostarp attīstot reģionālā līmeņa poligonus.

Nākamgad AM turpinās Latvijas karavīru dalību starptautiskajās misijās un operācijās, NATO ātrās reaģēšanas spēkos, ES kaujas grupās un Apvienotajos reaģēšanas spēkos.

2020.gadā turpināsies NBS nodrošinājuma jomas reforma, veicot noliktavu sistēmas pilnveide un nododot atbildību Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centram par karavīru, zemessargu un jaunsargu nodrošinājumu ar ekipējumu un formas tērpiem.


Pievienot komentāru

Rīgas zoodārzam iecelta pagaidu valde

Tajā darbosies bijušais zoodārza vadītājs Rolands Greiziņš un VARAM Valsts sekretāra vietnieks attīstības instrumentu jautājumos Sandris Cakuls.

Dānija atceļ lēmumu par Misānes izdošanu DĀR un izdos Latvijai

Sagaidāms, ka Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa atzīta par aizdomās turēto par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un par dokumenta viltošanu.

Igaunijā izstrādā elektrisko skrejriteņu kustības noteikumus

Atļaut elektrisko skrejriteņu kustību tikai uz gājēju ietvēm un veloceliņiem ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, tā paredz vieglo elektrisko transportlīdzekļu regulējums, ko izstrādājusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, ziņo ERR.

Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par parka izveidi bijušā velotreka Marss vietā

Kolektīvais iesniegums, ko parakstījuši 11 189 pilsoņi, Saeimā iesniegts šī gada janvārī.

ECT atsaka Latvijai noteikt liegumu Dānijai izdot Misāni DĀR

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atteikusi Latvijai noteikt pagaidu noregulējumu saistībā ar tiesā iesniegto sūdzību Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā.

Rosina Lembergam liegt iekļūt Saeimā

Rosina ASV sankciju sarakstā iekļautajam Aivaram Lembergam liegt iekļūt Saeimā, kā arī piedalīties Saeimas rīkotajos pasākumos, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

NATO Parlamentārajā asamblejā notiek Igaunijas rīkota kiberapmācība

NATO Parlamentārajā asamblejā Briselē notikušas kiberdrošības apmācības, ko rīkojuši igauņu speciālisti ar mērķi inscenēt kiberdrošības apdraudējumu un likt likumdevējiem atrast tā risinājumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņem galaziņojumu

Obligātās iepirkumu komponentes parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņēmusi galaziņojumu, secinot, ka nepieciešams nekavējoties atcelt obligātās iepirkuma komponentes sistēmu,

Likvidēta viltus ziņu lapa www.aumytests.net. Darbonis aizturēts

Interneta vietnē www.aumytests.net tika publicētas vairākas viltus ziņas, kas satur acīmredzamu necieņu pret sabiedrību, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs.

Turcija sola militāru operāciju Sīrijā ar mērķi apturēt Krievijas un al Asada spēkus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka tas ir tikai laika jautājums, pirms Turcija uzsāk militāru operāciju kaimiņvalstī Sīrijā, lai apturētu Sīrijas valdības un Krievijas spēku uzbrukumu sīriešu opozīcijas kontrolētai teritorijai, ziņo BBC.

Atlaisti Rīgas zoodārza vadītāji Līdaka un Morozovs

No darba pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdē atlaists gan tās priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, gan valdes loceklis Andris Morozovs, apstiprināja Līdaka.

Pārsūdzēs spriedumu Maxima traģēdijas krimināllietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas spriedums Maximas traģēdijas krimināllietā noteikti tiks pārsūdzēts, norāda Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Vācijā sarīko šaušanas bāros; iespējamo uzbrucēju atrod mirušu

Vācijas policija atradusi mirušu personu, kuru tur aizdomās par šaušanas uzbrukumiem Hānavas pilsētā. Divos uzbrukumos pilsētas bāros ir nogalināti astoņi cilvēki un vēl pieci ievainoti, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

CVK aptiprina: Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju, un apturētie likumi nav nododami tautas nobalsošanai.

Uzņēmumu reģistrs lemj, ka KPV LV februāra sapulce nebija lemttiesīga

Uzņēmumu reģistrs noteicis, ka partijas KPV LV 8.februāra atkārtotā biedru sapulce nebija lemttiesīga, tāpēc UR noteicis termiņu trūkumu novēršanai jeb jaunas sapulces sasaukšanai.

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām varētu palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Ķuža draudzība ar padomju VDK darboni Savicki netraucē JV kopā ar viņu startēt Rīgas domes vēlēšanās

Bijušais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pievienojies partiju apvienībai Jaunā Vienotība un grasās startēt gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Misānes pārstāvji paziņo, ka viņas izdošana ir īslaicīgi apturēta

Par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā apsūdzētās Kristīnes Misānes izdošana ir īslaicīgi apturēta.

Igaunijā vēja ģeneratoru parka zemi pārdod par 51,4 miljoniem eiro

Igauņu energokoncerns Eesti Energia sīvā izsolē uzvarējis cīņā par vēja ģeneratoru parka zemes gabalu, nosaucot augstāko cenu 51,5 miljonus eiro, ziņo ERR.

Saeimas komisija atbalsta lēmumu atteikties no atturēšanās iespējas balsojumos

«Šāda kārtība maldina sabiedrību par deputāta patieso nostāju pret balsojamo priekšlikumu» grozījumu nepieciešamību pamatoja Kaimiņš.

Putins atsakās no kaimiņvalstu destabilizēšanas polittehnologa Surkova

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir atbrīvojis no amata savu palīgu Vladislavu Surkovu, kurš vadījis Kremļa sadarbību ar Maskavas atbalstīto separātistu reģioniem Gruzijā un Ukrainā, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Citskovskis: Trīs gadu laikā valsts pārvaldes štats samazināts par 3 000 cilvēku

2017.gadā valdībā apstiprinātais valsts pārvaldes reformu plāns paredzēja tuvāko gadu laikā valsts pārvaldes štatu samazināt par 6%. 

Eiropas Centrālā banka anulē AS PNB Banka licenci

FKTK pērn 12.septembrī iesniedza šādu priekšlikumu ECB izskatīšanai, ņemot vērā  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 12.septembra lēmumu pasludināt PNB Banku par maksātnespējīgu.

Latvijā janvārī par 5% vairāk jaundzimušo nekā pērn

Pēdējos četrus gadus dzimstība samazinās, tomēr gada ietvaros ir atsevišķi mēneši, kad dzimušie reģistrēti vairāk. 2020.gada janvārī reģistrēti 1,6 tūkstoši  jaundzimušo, kas ir par 5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!