bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 25.01.2020 | Vārda dienas: Sigurds, Sigvards, Zigurds
LatviaLatvija

Arodbiedrības aicina valdību rīkoties tranzītuzņēmumu bloķēto kontu jautājuma risināšanā un sola plašas protesta akcijas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Aivars Lembergs, ASV sankcijas, Ventspils osta, Ventspils uzņēmumi, darbinieku algas, FKTK, bankas, bloķēti konti

Vairākas ar tranzīta nozari saistītas arodbiedrības vērsušās pie valsts augstākajām amatpersonām ar lūgumu steidzami iesaistīties situācijas risināšanā ar Aivaram Lembergam noteikto ASV sankciju dēļ bloķētajiem vairāku tranzīta uzņēmumu banku kontiem. Ja valdība nerīkosies, arodbiedrības jau vistuvākajā laikā ir gatavas plašām protesta akcijām.

Ventspils ostā strādājošās arodbiedrības vērsušās ar vēstuli pie Valsts prezidenta Egila Levita, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, ārlietu ministra Edgara Rinkēviča, satiksmes ministra Tāļa Linkaita un pie Finanšu un kapitāla tirgus (FKTK) Padomes priekšsēdētājas Santas Purgailes ar aicinājumu nekavējoties iesaistīties situācijas risināšanā un sniegt bankām skaidrojumu, kā rīkoties gadījumos, kad sankcionētā persona, lai arī tā LR Uzņēmumu reģistrā minēta kā patiesā labuma guvēja, ar tiesas lēmumu ir pilnībā nodalīta no jebkādām kontroles un ietekmes iespējām.

«ASV sankcijas piemēroja Aivaram Lembergam, taču ciest nākas teju pusotram tūkstotim Ventspils ostā strādojošo uzņēmumu darbiniekiem un viņu ģimenēm,» norāda Ventspils ostā strādājošo uzņēmumu arodbiedrību konsultatīvās padomes vadītājs Linards Gulbis.

«Situācija ir kritiska, un, ja valdība neiesaistīsies tās risināšanā, arodbiedrības rīkos plašas protesta akcijas.» 

Protesta akcijās gatava iesaistīties arī Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrība, kurā ir 4 000 biedru, apstiprināja arodbiedrības valdes juridiskais padomnieks Ēriks Pūle.

Ventspils tranzīta jomas uzņēmumu arodbiedrību vadītāji norāda, ka kredītiestāžu rīcība draud novest pie situācijas, kuras rezultātā Ventspils pilsēta var zaudēt tūkstošiem darbavietu kā tranzīta nozarē, tā arī to apkalpojošajā sfērā strādājošajiem.

Valsts augstākās amatpersonas tiek lūgtas aizsargāt savas valsts pilsoņu tiesības saņemt veiktajam darbam atbilstošu samaksu, kā arī nepieļaut tālāku tranzīta nozares uzņēmumu iznīcināšanu, norāda Gulbis.

«Daļa uzņēmumu bloķēto kontu dēļ jau tagad nevar izmaksāt darbiniekiem algas, kas vērtējams kā klajš Latvijas Republikas Satversmes 107.panta, kurš nosaka: «Ikvienam darbiniekam ir tiesības saņemt veiktajam darbam atbilstošu samaksu,»  pārkāpums. Šī situācija Ventspils pilsētā rada arvien pieaugošu sociālo spriedzi, jo minētajos uzņēmumos strādājošo darbinieku lielākā daļa dzīvo «no algas līdz algai» – viņiem nav uzkrājumu un līdz ar to jau vistuvākajā nākotnē var zust arī iespēja norēķināties par pārtikas produktu iegādi savām ģimenēm, medicīnas pakalpojumiem un medikamentiem, maksāt par komunālajiem pakalpojumiem u.c. izdevumiem,» teikts arodbiedrību vadītāju vēstulē.

Lasiet arī: Tranzīta nozare: Nav pieļaujams, ka Lemberga dēļ tūkstošiem cilvēku nesaņem algas

Arodbiedrības arī norāda, ka, bloķējot vai slēdzot to Ventspils ostā strādājošo tranzīta uzņēmumu kontus, kuri ar tiesas apstiprinātu Ģenerālprokuratūras lēmumu jau 2007.gadā nodoti Rūdolfa Meroni pārvaldībā, bankas pārkāpj OFAC Aivaram Lembergam noteikto sankciju robežas, jo Aivars Lembergs nekādā veidā jau vairāk nekā divpadsmit gadus nekontrolē šo uzņēmumu daļas un jebkāda viņa ietekme tajos ir absolūti izslēgta.

Tranzīta nozares darbiniekus pārstāvošo arodbiedrību vadītāji uzsver, ka banku nevēlēšanās izvērtēt reālo situāciju apdraud tūkstošiem ģimeņu labklājību un dzīves kvalitāti. Nav pieļaujama situācija, kad vienai personai – Aivaram Lembergam – piemēroto OFAC sankciju dēļ nākas ciest neskaitāmiem Latvijas Republikas nodokļu maksātājiem, kuri ikdienā godprātīgi dara savu darbu, un kuriem ar Aivaru Lembergu nav ne vismazākās saistības.


Pievienot komentāru

Soross ar miljarda universitāti vēlas cīnīties pret klimata pārmaiņām, autoritārismu

Ungāru-amerikāņu finansists un filantrops Džordžs Soross paziņojis, ka ieguldīs vienu miljardu ASV dolāru, lai izveidotu pasaules mēroga universitāti, lai cīnītos pret autoritārām valdībām un klimata pārmaiņām.

Eiropas Komisija aizliedz no Ukrainas ievest putnu gaļu Eiropas Savienībā

Putnu gripa Ukrainā, Bugakivā konstatēta šīs nedēļas sākumā – 20.janvārī. Ukrainas veterinārais dienests veic slimības apkarošanas pasākumus. 

Nākamnedēļ veiks Vanšu tilta inspekciju; vantīs strādās alpīnisti

Alpīnisti līdz pat 3.februārim veiks visu vanšu sistēmas inspekciju, rāpjoties vantīs, un veicot arī pilona inspekciju.

NEPLP atļauj no marta LNT un Kanālu 2 nomainīt ar TV3 Life un TV3 Mini

NEPLP pēc mediju grupas TV3 Group pieteikuma anulējusi TV kanālu LNT un Kanāls 2 licences, tā vietā izsniedzot licences jauniem kanāliem TV3 Life un TV3 Mini.

Rail Baltica trasei piegulošo apkaimju attīstībā jāiegulda vairāk nekā 300 miljoni

Lai īstenotu infrastruktūras attīstības projektus Rail Baltica piegulošajās Rīgas apkaimēs, desmit gadu periodā būs nepieciešamas līdz pat 350 miljoniem eiro lielas investīcijas.

Kvoruma trūkuma dēļ nenotiek Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulce

Piektdien sasauktajai akcionāru ārkārtas sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 balsstiesīgo akciju, kas ir 21,15% no balsstiesīgā kapitāla. Tādējādi akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma.

Bulgārija apsūdz Krievijas pilsoņus ieroču rūpnieka indēšanas mēģinājumā

Prokurori Bulgārijā ir izvirzījuši apsūdzības trīs Krievijas pilsoņiem par slepkavību mēģinājumiem, izmantojot indi. Izmeklētāji saskata šo noziegumu saikni ar Skripaļu indēšanas gadījumu Lielbritānijā.

Par PSKUS valdes priekšsēdētāju apstiprina Rinaldu Muciņu

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš.

EM 464.sērijas namus atzīst par drošiem tālākai izmantošanai; īpašniekus mudina ēkas atbilstoši uzturēt

Lai gan 464.sērijas daudzdzīvokļu namu apsekošanas laikā konstatētas pazīmes par mehāniskās stiprības un stabilitātes zudumu, EM secina, ka pie atbilstošas uzturēšanas, ēkas ir drošas turpmākai lietošanai.

Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts.

EY: Uzlabojas investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Aizvadītajā gadā gandrīz visos rādītājos uzlabojies investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju, informē EY Latvija pārstāvji.

Igaunijā rosina par pirmo braukšanu dzērumā paredzēt viena gada cietumsodu

Igaunijā valdības ministri nākuši klajā ar ierosinājumu ieviest bargākus sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Iniciatīva saistīta ar nesenu avāriju, kur gāja bojā trīs cilvēki, un bija iesaistīts dzērājšoferis.

Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi

Saistībā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un turpinās nokrišņi, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis.

Ķīnā aug koronavīrusa upuru skaits; transporta ierobežojumi desmit pilsētās

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojumā mirušo skaits sasniedzis 26 cilvēkus. Varasiestādes cenšas ierobežot vīrusa izplatību, ieviešot transporta ierobežojumus vismaz desmit pilsētās.

Mūrniece Jeruzalemē: Mūsu pienākums – saglabāt holokausta upuru piemiņu

«Holokausts pasaulei ir iemācījis: redzot necilvēcīgu attieksmi, mēs nedrīkstam novērsties un klusēt. Ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ.»

ASV akciju cenas stabilas, WHO neizsludinot globālo trauksmi saistībā ar Ķīnas vīrusu

Eiropas un Āzijas akciju biržās kritušās akciju cenas, valdot nervozitātei par jaunā nāvējošā koronavīrusa izplatīšanos no Ķīnas, bet Volstrītā akciju cenas bija stabilas.

Polijā pieņem likumu par tiesnešu sabiedriskās darbības iegrožošanu

Polijas Seims pieņēmis likumprojektu, kas paredz tiesnešiem sodu par darbību politikā un kritikas paušanu par jaunieceltiem tiesnešiem un valsts iestāžu pilnvarām. Likumprojekta stadijā tas saņēmis plašu starptautisku nosodījumu.

Informācija par VDD jaunās ēkas projekta izmaksām ir valsts noslēpums

Lai gan medijos jau minētas dažādas summas, cik varētu izmaksāt Valsts drošības dienesta jaunā ēka bijušā velotreka Marss vietā, dienestā norāda, ka šī informācija ir valsts noslēpums.

Brīvdienās gaidāms sauss un mazliet ziemīgs laiks

Maksimālā gaisa temperatūra brīvdienās dienu laikā būs +2…+5 grādi, savukārt naktī uz svētdienu austrumu daļā gaidāms sals līdz 0…–4 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu.

Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Pieminot Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanu pirms 75 gadiem, daudzu valstu līderi ceturtdien, 23.janvārī, pulcējās Pasaules Holokausta Forumā. Piedalīties gatavojās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, taču pēkšņi pārdomāja par labu cietušo ebreju atcerei Aušvicā, Polijā. Kādēļ? Prezidenta kanceleja to neatklāj.

Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka Krievijas īstenotā politika apdraud Latviju

Latvijas sabiedrība par nozīmīgākajiem draudiem uzskata sociāli ekonomiskas problēmas, vienlaikus 45% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājus apdraud arī Krievijas īstenotā politika, tā pētījums.

Žurnālistikas centrs: Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju par Ventspils svarcelšanas centra slēgšanu sankciju dēļ

Bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju, apgalvojot, ka ASV sankciju Aivaram Lembergam dēļ tiks slēgts Ventspils svarcelšanas centrs, secinājis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Koncepta maiņa? Par Dailes teātra māksliniecisko direktoru kļūs Kairišs

Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.

Linkaits: Bankas ir atsākušas Ventspils brīvostas termināļu apkalpošanu

Ventspils brīvostā situācija kļūst vienkāršāka, tostarp bankas ir atsākušas termināļu apkalpošanu, žurnālistiem apliecinājis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!