Ārstniecības nozares kvalifikācijas paaugstināšanai paredz vismaz 19,3 milj.

Ārstniecības nozarē strādājošo kvalifikācijas paaugstināšanas pasākumos no Eiropas Sociālā fonda (ESF) paredzēts investēt vairāk nekā 19,3 miljonus eiro, BNN ziņo Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA).

CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu Veselības ministrijai sagatavot projekta iesniegumu ESF finansējuma saņemšanai.

Ar ESF līdzfinansējumu  paredzēts uzlabot ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikāciju prioritārajās jomās – sirds un asinsvadu, onkoloģijas, bērnu, sākot no perinatālā un neonatālā perioda, un garīgās veselības jomā.

Projektu īstenos visā Latvijas teritorijā, nodrošinot ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla, sociālā jomā strādājošo speciālistu un farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu sniedzēju kvalifikācijas celšanu. Paredzēts, ka līdz 2023.gada nogalei apmācīti tiks vairāk nekā 30 000 nozarē strādājošo, norāda aģentūrā. 

Specifiskā atbalsta ietvaros pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 22 765 950 eiro, tai skaitā ESF finansējums – 19 351 057 eiro un valsts budžeta finansējums – 3 414 893 eiro.

Projekta iesniedzējs specifiskā atbalsta ietvaros ir vadošā valsts pārvaldes iestāde veselības nozarē – Veselības ministrija, kas pilda arī atbildīgās iestādes funkcijas. Veselības ministrijai projekta iesniegums jāiesniedz CFLA līdz š.g. 5.jūnijam.

Ref:224.000.103.814

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas