Ārstu asociācijā: Pacientu informācija par vakcināciju pret Covid-19 nereti balstās viltus ziņās

Pacientu informācija par vakcināciju pret Covid-19 nereti balstās viltus ziņās, līdz ar to ģimenes ārstiem ir jāiegulda daudz laika un spēka, lai katram izskaidrotu, kāpēc ir nepieciešams potēties, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacījusi Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska.

Organizācijas priekšsēdētāja nepiekrīt izskanējušajai informācijai, ka ģimenes ārsti mudinot iedzīvotājus nevakcinēties. Vienlaikus viņa akcentēja, ka no profesionālā viedokļa mudināt iedzīvotājus nevakcinēties neliekas pieņemami.

Ārstiem līdztekus tiešajiem pienākumiem tagad ir jāvelta daudz laika, lai stāstītu cilvēkiem par vakcinācijas nepieciešamību.

«Katru dienu sastopos ar pacientiem, kas ir dzirdējuši viltus ziņas no dažādiem avotiem, kas mēģina ietekmēt, sakot, ka viena vai otra vakcīna ir apdraudoša, ka ir kādi čipi. Atbildes un pamatojumi no pacientu puses ir ļoti nepamatoti, zinātnē nebalstīti. Katru dienu papildu konsultācijās ir liels darbs, lai pārliecinātu pacientus,» skaidroja Kozlovska.

Asociācijas vadītāja pauda, ka cer sagaidīt Veselības ministrijas (VM) izveidoto informatīvo materiālu piegādi, kas esot solīti, bet vēl nav sasnieguši ārstus. Tāpat ģimenes ārsti sagaida, ka VM risinās asociācijas pieteikto jautājumu par trešās māsas apmaksātu darbu vakcinēšanas sakarā, jo papildu rūpes patlaban ir ļoti svarīgas.

«Tas arī varētu būt viens no iemesliem, kāpēc vakcinācijas temps samazinās, jo pietrūkst cilvēkresursu. Ir daļa pacientu, kas vēlas šo oficiālo informācijas lapiņu, jo ir daudz neoficiālās informācijas, un nav pareizi, ka pašam pacientam ir jāšķiro informācija,» sacīja Kozlovska.

Kozlovska atzina, ka līdzšinējās informācijas kampaņas nav bijušas visai sekmīgas un pārliecinošas. «Par pēdējo reklāmas kampaņu ir diezgan daudz skeptisku un apsmaidošu komentāru. Savukārt līdz oficiālajiem informācijas materiāliem, ko izstrādāja VM un kas ir gana kvalitatīvi, mēs vēl neesam tikuši,» norādīja asociācijas vadītāja.

Bažas rada pieaugošais hronisko pacientu skaits, kas pēc nogaidīšanas ārkārtējās situācijas laikā tagad ir saskārušies ar slimības saasinājumu.

Kozlovska norādīja, ka līdzšinējās prognozes liecina, ka rudens varētu nest trešo pandēmijas vilni. «Mēs neizbēgsim no šīs sērgas, kas ir pārņēmusi visu Eiropu. Būs jācīnās jauniem spēkiem pret briesmīgo infekciju, tāpēc visiem ir jāvakcinējas,» uzsvēra Kozlovska.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas