Ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā šogad piešķir 300 000 latu

Valdība pieņēmusi Kultūras ministrijas (KM) iesniegtos Ministru kabineta (MK) noteikumus par valsts budžeta līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā. Šiem mērķiem šogad paredzēts nodrošināt 300 000 latu līdzfinansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Nacionālā Kino centra vadītāja (NKC) Ilze Gailīte – Holmberga, komentējot valsts līdzfinansējuma piešķiršanas kārtības apstiprināšanu, atzīst, ka «izveidojot jaunu ārvalstu kino nozares finanšu piesaistes mehānismu, tiks veicināta gan mūsu valsts filmu nozares konkurētspēja, gan Latvijas un tās filmu nozares profesionāļu atpazīstamība pasaulē. Ārvalstu kino producenti atbrauc uz Latviju, ierauga dabas un arhitektūras daudzveidību, kopīgā darbā iepazīstas ar vietējo kino veidotāju augsto profesionālismu un atgriežas šeit filmēt jaunas filmas. Jau vairakkārt producenti no Japānas, Korejas, Indijas, Krievijas un citām valstīm ir uzņēmuši filmas tieši Latvijā. Starp Baltijas valstīm vienīgi Latvijā būs izveidots valsts līdzfinansējuma fonds, kas nešaubīgi piesaistīs nozīmīgus ārvalstu filmu projektus.»

Noteikumi «Valsts budžeta līdzfinansējuma piešķiršanas kārtība ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā» nosaka to, kā NKC piešķir valsts budžeta līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā. Uz līdzfinansējumu varēs pretendēt Latvijā reģistrētie filmu producenti, kuri noslēguši sadarbības līgumus par ārvalstu filmu uzņemšanu Latvijā, informē KM.

Pieredze liecina, ka, valsts līdzfinansējums būtiski palielina ārvalstu filmu uzņemšanas intensitāti, būtiski pieaug to producentu skaits, kuri vēlas sadarboties ar Latvijas kino profesionāļiem, veidojot būtisku ekonomisko pienesumu ne tikai kino nozarē, bet arī daudzos pakalpojumu sektoros, tostarp viesnīcu, ēdināšanas, transporta, apsardzes un citās jomās. Ir aprēķināts, ka vidējais viena gada laikā Latvijā izlietotais ārvalstu kino finansējums ir aptuveni pieci miljoni latu, uzsver ministrijā.

Lai piešķirtu valsts budžeta līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā, NKC rīkos atklātu konkursu. Savus projektus konkursam varēs iesniegt Latvijā reģistrēti komersanti, biedrības vai nodibinājumi, kuri normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā reģistrēti kā filmu producenti un kas ar ārvalsts filmu producentu noslēguši līgumu par ārvalsts filmas uzņemšanu Latvijā.

Līdzfinansējumu varēs saņemt, ja filma pilnībā vai daļēji tiek uzņemta Latvijā un ja filmas uzņemšanā tiek izmantoti Latvijā reģistrētu fizisko vai juridisko personu pakalpojumi. Viens no svarīgiem nosacījumiem – kopējās filmas projekta izmaksas spēlfilmām un animācijas filmām jāsasniedz vismaz 500 000 latu, bet dokumentālajām filmām – vismaz 100 000 latu. Uz līdzfinansējuma saņemšanu varēs pretendēt, ja projekta iesniegšanas dienā ārvalstu producentam pieejamais filmas finansējums saskaņā ar finansēšanas plānu ir vismaz 50 procentu apmērā no kopējām filmas uzņemšanas izmaksām.

Jautājums par līdzekļu piešķiršanu valsts budžeta līdzfinansējumam ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā 2014.gadā un turpmākajos gados tiks izskatīts ikgadējā valsts budžeta projekta sagatavošanas procesā.

Jau 2012.gada maijā MK tika izskatīts un akceptēts, ka no šā gada ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā ir jāpiešķir valsts līdzfinansējums. Līdz šim to nevarēja izpildīt, jo bija jāsaņem Eiropas Komisijas saskaņojums.

102.000.102.4110

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas