Ārvalstu studentu pienesums ekonomikai pārsniedz 200 miljonus eiro gadā, tā Turība

Kopējais ārvalstu studentu skaits Latvijā pērn pārsniedzis 8 800, kopumā pārstāvot 108 valstis. Tiešais pienesums ekonomikā (studiju maksas, tiešās dzīvošanas izmaksas) gadā sasniedzis 101 miljonu eiro, savukārt sekundārais pienesums – 100 miljonus eiro gadā, apkopojusi bisnesa augstskola Turība.

To valstu lokā, no kurām uz Latviju dodas visvairāk studentu, ir Indija, Uzbekistāna, Vācija, Krievija, Zviedrija.

Salīdzinot ar situāciju 2004.gadā, var secināt, ka šobrīd nav nevienas augstskolas, kurā rādītājs būtu negatīvs – ārvalstu studējošo skaits visās augstskolās ir audzis. Tāpat Turības apkopotie dati liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā ārvalstu studentu skaits Latvijā audzis par 80%, ārzemnieki studē gan Rīgas, gan arī Latvijas reģionu augstskolās.

Augstākās izglītības eksporta apvienības valdes priekšsēdētājs Imants Bergs komentē: «Latvijā ir katastrofāls darbaspēka trūkums, aptuveni 60% dažādu nozaru uzņēmumu ar to saskaras. Mums ir nepieciešami darbinieki. Faktiski, es aicinātu apdomāt iespēju ne tikai palielināt studentiem atļauto darba stundu skaitu, bet arī visiem Latvijas augstskolu absolventiem automātiski piešķirt darba atļauju. Tas būtiski sekmētu konkurētspēju – gan mūsu augstākās izglītības eksporta konkurētspēju, gan valsts tautsaimniecības nozares attīstību kopumā.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas