Arvien vairāk valstu izmeklēs finanšu noziegumus «Panamas dokumentu» sakarā

Viens no Mossack Fonseca dibinātājiem Ramons Fonseka (Ramon Fonseca)

Prokurori Zviedrijā, Nīderlandē, Francijā, Austrālijā un Jaunzēlandē uzsākuši izmeklēšanas par iespējamiem finanšu noziegumiem, ko varētu būt atklājuši nopludināti 11,5 miljoni Panamas juridiskā uzņēmuma Mossack Fonseca dokumentu.

Tā sauktie «Panamas dokumenti», par kuriem vēsta Starptautiskais Pētniecisko žurnālistu konsorcijs un citi starptautiskie mediji, met ēnu uz ietekmīgu politiķu, sabiedrībā pazīstamu personu naudas darījumiem, kā arī uz finanšu uzņēmumiem, kurus tās izmantojušas.

Reuters ziņo, ka dokumentos minēts arī Ukrainas prezidents Petro Porošenko, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pietuvinātas personas, Ķīnas, Lielbritānijas, Islandes un Pakistānas pašreizējo līderu radinieki.

Skandāla centrā esošais uzņēmums Mossack Fonseca, kas gadu gaitā klientiem visā pasaulē izveidojis vairāk nekā 240 000 ārzonas uzņēmumu, noliedzis, ka būtu rīkojies nelikumīgi, un norādījis, ka mediji maldinoši ataino Mossack Fonseca darbību.

Jau vēstīts, ka Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica vadītāja Sanita Jemberga secinājusi, ka nopludinātajos Panamas dokumentos ir arī vārdi no Latvijas, kas esot interesanti, bet ne politiski svarīgi.

«Ņemot vērā to, cik liela ir interese, mums ir doma ceturtdien īsumā publicēt to, kas dokumentos bija par Latviju, bet tādu gaidu kā par Ukrainu, Krieviju tur vienkārši nav,» sacīja Jemberga. «Tie mūsu cilvēki, kas slēpj «ofšoros» naudu, viņi slēpj tuvākās vietās, piemēram, Kiprā, un Panama ir retums.»

Jau vēstīts arī, ka Islandē 4.aprīlī notikusi apjomīga demonstrācija, kurā tieši saistībā ar šiem dokumentiem pieprasīta premjerministra Sigmundura Gunlaugsona atkāpšanās no amata.

Ref: 111.111.103.3376

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas