Asanžs: Ekvadoras vēstniecībā varu pavadīt gadu

WikiLeaks dibinātājs Džuljens Asanžs

Ekvadoras vēstniecībā, visticamāk, pavadīšu no sešiem mēnešiem līdz vienam gadam, cerībā, ka Zviedrija tikmēr izbeigs pret mani sākto lietu, paziņojis WikiLeaks dibinātājs Džuljens Asanžs (Julian Assange).

Viņš intervijā, kas ierakstīta vēstniecības telpās, lēš, ka apmēram tik ilgs laiks būs nepieciešams līdz Zviedrijas valdība nolems izbeigt viņa lietu.

«Es domāju, ka situācija tiks atrisināta diplomātiskā ceļā. Šis ir visreālākais scenārijs, es ceru, ka pēc pamatīgas izmeklēšanas Zviedrijas puse pieņems šādu lēmumu,» tā Asanžs.

Tikmēr Ekvadoras valdība paziņojusi, ka tā ir optimistiski noskaņota, proti, valsts cer, ka ar Lielbritāniju būs iespējams panākt vienošanos par garantijām Wikileaks dibinātājam.

Kā zināms, Ekvadora vēlas, lai briti sniedz rakstiskas garantijas, ja Asanžs tiks izdots Zviedrijai, viņš vēlāk netiks nosūtīts uz Amerikas Savienotajām Valstīm.

Tāpat Ekvadora uzsvērusi, ka šādu garantiju nodrošināšana ļautu Asanžam atteikties no tās sniegtā politiskā patvērumu un labprātīgi doties uz Zviedriju.

Pats Asanžs intervijas laikā šādu izteikumu komentējis izvairīgi, taču norādījis, ka šāds scenārijs būtu iespējams. Galu galā Zviedrijai nebūtu tiesību turēt cietumā cilvēku, pret kuru nav izvirzītas apsūdzības, uzskata bijušais hakeris.

Asanžs šobrīd atrodas Ekvadoras vēstniecībā Londonā, taču Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs (William Hague) iepriekš paziņojis, ka plāno panākt viņa izdošanu Zviedrijai. Viņš izslēdzis iespēju, ka britu varas iestādes varētu nodrošināt Asanžam iespēju droši izbraukt no valsts.

Kā ziņots, Ekvadora uzskata, ka Asanža bažas par savu drošību ir pamatotas, un ka viņš kļuvis par politiskas vajāšanas upuri. Asanžs 19.jūnijā lūdza politisko patvērumu Ekvadoras vēstniecībā Londonā un kopš tā laika uzturas vēstniecības ēkā.

Asanžs tika aizturēts Lielbritānijā 2010.gada decembrī, pamatojoties uz divu Zviedrijas pilsoņu sūdzībām par seksuālu uzbrukumu. Pats Asanžs šīs apsūdzības noraida, lai gan atzīst, ka viņam bijis sekss ar šīm sievietēm. Asanžs uzstāj, ka dzimumattiecībās sievietes stājušās labprātīgi, bet prasības iesniedzējas apgalvo, ka vīrietis viņas izvarojis.

Pēc Wikileaks dibinātāja domām, visa šī lieta ir politiski motivēta, ar mērķi panākt viņa izdošanu Amerikas Savienotajām Valstīm, kur viņam par slepenu valdības dokumentu publiskošanu varētu tikt piespriests pat nāves sods.

Ref: 105.105.103.1856

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas