Asanžs nav izdodams ASV, nolemj britu tiesnese

Trauksmes celšanas organizācijas WikiLeaks dibinātāju Džulianu Asanžu (Julian Assange) nevar izdot ASV veselības iemeslu dēļ, tā lēmusi tiesnese Lielbritānijā, kur vīrietis tiek turēts ieslodzījumā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

ASV varasiestādes vēlas panākt vīrieša izdošanu uz saistībā ar apsūdzībām spiegošanā un ASV valsts iestāžu datorsistēmu uzlaušanā.

Pasludinot nolēmumu, Lielbritānijas Centrālās kimināltiesas apgabala tiesnese Vanesa Baraitsera (Vanessa Baraitsera) skaidrojusi, ka, izdots ASV, Asanžs tiktu, ļoti iespējams, ievietots augstākās izolācijas pakāpes cietumā, un ASV varasiestāžu izskaidrotā kārtība neatturētu viņu no potenciālas pašnāvības izdarīšanas.

Lasiet arī: Zviedrija atceļ Wikileaks Asanžam apsūdzību izvarošanā

«Uzskatu, ka Asanža kunga garīgais stāvoklis ir tāds, ka tas būtu cietsirdīgi izdot viņu Amerikas Savienotajām Valstīm,» norādījusi tiesnese.

ASV varasiestādes pārstāvošais advokāts savukārt norādījis, ka tiesneses nolēmums tiks pārsūdzēts.

ASV ierosinātā krimināllieta attiecas uz WikiLeaks veikto liela apjoma nopludinātu dokumentu un diplomātiskās sarakstes publicēšanu 2010. un 2011.gadā. Dokumenti bijuši saistīti ar Afganistānas un Irākas kariem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas