Ašeradens iztur jau trešo neuzticības balsojumu

Jaunās Vienotības valdes loceklis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

Saeima ceturtdien, 10.janvārī, noraidīja Saskaņas deputātu iesniegto pieprasījumu par neuzticības izteikšanu ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam (JV).

Par Ašeradena demisiju nobalsoja deputāti no pieprasījumu iesniegušās Saskaņas frakcijas, kuriem piebalsoja KPV LV frakcija un deputāte Inguna Rībena (VL–TB/LNNK), kopā savācot 35 balsis. Pret Ašeradena demisiju nobalsoja 53 deputāti, bet Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL–TB/LNNK) balsojumā atturējās.

KPV LV un Jaunā vienotība, kuras līderis ir Ašeradens, risina sarunas par iespējamu kopīgu strādāšanu nākamajā koalīcijā, tomēr KPV LV vēl nav devusi pavisam skaidru atbildi, vai un cik daudz tās deputāti balsos par JV pārstāvja Krišjāņa Kariņa veidotās valdības apstiprināšanu.

Pilns balsojums:

Demisijas pieprasījums tika iesniegts saistībā ar Saeimas iepriekš atbalstīto pieprasījumu Ašeradenam par Ekonomikas ministrijas (EM) īstenotās subsidētās elektroenerģijas valsts atbalsta shēmas un EM rīcības tiesiskumu un likumību.

Saeimas deputāts Ivars Zariņš partijas Saskaņa pieprasījumu pamato ar to, ka «EM ne tikai īsteno un piesedz nelikumīgas darbības, tā klaji ignorē arī Satversmē noteiktos tiesiskuma principus, graujot Satversmē noteikto mūsu valsts pamatu, ka Latvijā suverēnā vara pieder Latvijas tautai un izpildvara ir atbildīga par savu darbību tautas priekšstāvju priekšā». Viņš uzsver, ka «šādu izpildvaras attieksmi nedrīkst tolerēt, pat no valdības, kura ir atkāpusies, tāpēc šodien Saeimā tika pieprasīts izteikt neuzticību EM ministram».

Saeimas kārtības rullis nosaka, ka ne mazāk kā desmit deputāti var rakstveidā iesniegt pieprasījumus Ministru kabineta locekļiem. Pieprasījumu komisija divu nedēļu laikā izskata pieprasījumu un iesniedz Prezidijam atzinumu par to. Pieprasījumu komisija var atzīt, ka pieprasījums ir pieņemams, daļēji pieņemams vai noraidāms. Par pieprasījuma pieņemšanu vai noraidīšanu lemj Saeima.

Ne mazāk kā desmit deputāti vai Pieprasījumu komisija var iesniegt arī lēmuma projektu sakarā ar pieprasījumu par neuzticības izteikšanu Ministru kabinetam, Ministru prezidenta biedram vai ministram.

BNN jau ziņoja, ka 2018.gada 21.jūnijā par neuzticības izteikšanu Ašeradenam balsoja 34 deputāti, savukārt pret bija 48. Divi parlamentārieši balsojumā atturējās. Par demisijas pieprasījumu nobalsoja Saskaņas deputāti un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) politiķi. Savukārt vairums koalīcijas veidojošās partijas deputāti atbalstīja Ašeradena palikšanu ekonomikas ministra amatā.

Tāpat jāatzīmē, ka arī 8.martā Saeimas vairākums noraidīja LRA Saeimas frakcijas rosināto Ašeradena demisijas pieprasījumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas