Ašeradens: Kopējai valsts attīstībai uzņēmējs ir kardināli svarīgs partneris

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

Šīs nedēļas laikā ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinās uzņēmumus veicināt inovācijas attīstību, uzsverot, ka kopējai valsts virzībai inovatīvas ekonomikas virzienā uzņēmējs ir kardināli svarīgs partneris, jo ieguldot sava uzņēmuma produktu, pakalpojumu vai procesu inovācijās, tiek ieguldīts kopējā nozares un tautsaimniecības attīstībā, BNN informē Ekonomikas ministrijā (EM).

Nedēļas darba kārtībā paredzēts, ka Ministru prezidenta biedrs Ašeradens piedalīsies vairākos Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta organizētajos Atbildīgas biznesa nedēļas 2017 un Eiropas Ilgtspējīgas attīstības nedēļas pasākumos, kuros aicinās Ilgtspējas indeksa ietvaros vērtētos uzņēmumus veicināt inovācijas attīstību, ieguldot uzņēmuma un nozares līmeņa inovācijās.

Iesākoties jaunajai darba nedēļai un tās paredzētajiem notikumiem, ministrs uzsver: «Mums kopā – gan politikas veidotājiem, gan uzņēmējiem – ir jāvirza pārmaiņas modernas ekonomikas virzienā – ieguldot gan domāšanas, gan uzvedības maiņā tā, lai katra darbība būtu vērsta uz inovācijās balstītu atbildīgu rīcību.»

Tāpat ministrs informēs uzņēmējus par iespējamo valsts atbalstu inovatīvu risinājumu attīstībā, kā arī diskutēs ar uzņēmējiem par to, kādēļ pašreizējie uzņēmumu ieguldījumu inovācijās rādītāji ir salīdzinoši vāji.

Viņš saka: «Valdības rīcības plānā par vienu no prioritārajiem rīcības virzieniem ekonomikas transformācijai ir noteikta inovācija. Latvijas valsts un uzņēmēju konkurētspējas priekšrocības turpmāk būs atkarīgas no prasmes attīstīt inovāciju, jaunus produktus un tehnoloģijas. Šajā virzienā turpināsim aktīvi strādāt, lai atbalstītu uzņēmumu centienus investēt inovācijās un novatoriskos risinājumos.»

Turpinot, ministrs min: «Piemēram šajā ES fondu plānošanas periodā Ekonomikas ministrijas programmu ietvaros vien atbalstam inovācijas sekmēšanai ir novirzīts atbalsts vairāk kā 190 miljonu eiro apmērā.»

EM ziņo, ka pirmdien, 29.maijā ministrs piedalīsies tīklošanās pasākumā Randiņš ar ministru, kur pēc zināšanu kafejnīcas (knowledge cafe) principa 50 Latvijas uzņēmumu vadītāji, ministri un vadošās amatpersonas apspriedīs priekšlikumus Latvijas uzņēmējdarbības vides uzlabošanai.

Savukārt, trešdien, 31.maijā, ekonomikas ministrs atklās konferenci par atbildīga biznesa aspektiem vadošajiem uzņēmumu speciālistiem Atbildīgu ideju tirgus, bet 1.jūnijā viņš piedalīsies Ilgtspējas indeksa noslēguma ceremonijā.

EM ziņo arī to, ka 2016.gadā publicētajā Eiropas Inovācijas pārskatā 2016, Latvija iekļauta vidējo inovatoru (moderate innovators) valstu grupā, kuru sniegums inovācijas jomā ir 50-90% no Eiropas Savienības (ES) 28 valstu vidējā līmeņa.

Lai gan pārskatā aplūkotajā periodā par 2008.-2015.gadu Latvija ir uzrādījusi visaugstāko inovācijas izaugsmes ikgadējo pieaugumu starp visām ES dalībvalstīm, sasniedzot 4% (ES vidējais pieaugums – 0,74%), tomēr kopējā rangā Latvija ieņem tikai 25. vietu starp 28 ES dalībvalstīm (Igaunija – 14., Lietuva – 24.vietu), skaidro ministrija.

Ref: 225.000.103.1030

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas