Ašeradens: Rīgas Svētā Pētera baznīcai jāatgriežas baznīcas pārvaldībā

«Rīgas Svētā Pētera baznīca ir svarīgs simbols un valsts kultūrvēstures piemineklis, taču pāri visam tas ir dievnams, un tādam tam jābūt arī nākotnē. Rīgas Svētā Pētera baznīcai ir jāatgriežas baznīcas pārvaldībā, un to atbalsta arī Saeimas Izglītības un kultūras komisija, taču vēl jāvienojas par piemērotāko modeli, kā to izdarīt,» akcentē Izglītības komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Kā informē Ašeradens, Izglītības komisija trešdien, 27.martā, konceptuāli atbalstīja, ka Rīgas Svētā Pētera baznīcas pārvaldība ir jānodod baznīcai, nevis Rīgas pilsētas pašvaldībai. Būtisks ir jautājums par to, vai Rīgas Svētā Pētera baznīca nododama Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai vai Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Vācu Svētā Pētera draudzei.

Saeimas Preses dienests informē, ka šā likumprojekta skatīšanu 13.Saeima pārņēmusi no iepriekšējā parlamenta sasaukuma, kas konceptuāli bija lēmis īpašuma tiesības noteikt Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai.

Uzklausot baznīcu pārstāvju viedokļus, izskatīta iespēja īpašumu nodot arī Vācu Svētā Pētera draudzei kā Rīgas Svētā Pētera baznīcas vēsturiskajam īpašniekam. Kā deputātiem norādīja baznīcu pārstāvji, šādu risinājumu atbalstītu arī pašas baznīcas.

Lemjot par piemērotāko risinājumu, svarīgi salāgot visas intereses, lai Rīgas Svētā Pētera baznīca varētu pildīt dievnama funkcijas, iemiesojot arī ekumenisma tradīciju. Vienlaikus nedrīkst zaudēt arī būtisko lomu, kas Rīgas Svētā Pētera baznīcai ir kā kultūrvēstures piemineklim un tostarp arī pasākumu norises vietai. Izglītības komisija vēl turpinās darbu pie likumprojekta Rīgas Svētā Pētera baznīcas likums, skatot to otrajā lasījumā, informē Ašeradens.

Ar jauno likumu paredzēts noteikt gan Rīgas Svētā Pētera baznīcas juridisko piederību, gan ar tās izmantošanu, uzturēšanu, apsaimniekošanu un finansēšanu saistītus jautājumus. Šobrīd Rīgas Svētā Pētera baznīcas ēka Skārņu ielā 19 un zeme zem baznīcas nav ierakstīta zemesgrāmatā, bet atbilstoši Valsts zemes dienesta kadastra datiem tās tiesiskais valdītājs ir Rīgas pilsētas pašvaldība.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas