bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 24.09.2018 | Vārda dienas: Agris, Agrita
LatviaLatvija

Asociācija aicina nomainīt Ventspils Brīvostas pārvaldes vadību

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Vairāku gadu garumā Ventspils ostas kompānijas saskaras ar sistemātiskiem pārkāpumiem un apzinātu pretdarbību savām biznesa interesēm no Ventspils brīvostas pārvaldes puses, tā BNN atzīst biedrībā Baltijas Asociācija – Transports un Loģistika.

«Atklāti neracionālas darbības, slēpti un netālredzīgi VBP vadītāju lēmumi, kā arī lēmumu pieņemšanas procedūras novilcināšana nereti nopietni apdraud un turpinās apdraudēt ārvalstu investīcijas Latvijā. Tas pasliktina Latvijas kā uzticama lietišķa partnera reputāciju un nereti kļūst par politisku un ekonomisku Latvijas attiecību pasliktināšanās iemeslu ar Rietumu un Austrumu kaimiņvalstīm.» Tā atklātā vēstulē premjeram Valdim Dombrovskim, satiksmes ministram Aivim Ronim, ekonomikas ministram Danielam Pavļutam, finanšu ministram Andrim Vilkam, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram Edmundam Sprūdžam un Ventspils domes priekšsēdētāja 1.vietniekam Jānim Vītoliņam biedrības vārdā teic valdes priekšsēdētājs Aivars Gobiņš.

Viņš atzīmē, ka pēdējo desmit gadu laikā Ventspils ostā strādājošie uzņēmumi un opozīcijā esošie Ventspils pilsētas domes deputāti ir vairākkārt vērsušies Saeimā, pie Prezidenta, ministrijās un citās kompetentās iestādēs ar sūdzībām par VBP vadības nolaidīgo attieksmi pret investoriem. «Tam par pamatu iespējams ir amatpersonu privātās intereses, kas kļuvušas par šķērslis to investoru biznesa attīstībai, kuri netiek pieskaitīti pilsētas varas lojālajiem uzņēmējiem. Vienlaicīgi esam piedāvājuši šīs problēmas risināšanas ieteikumus, kā arī likumu grozījumus, kuri līdz šim diemžēl nav ņemti vērā.»

«Raksturīgi, ka gandrīz visus «nelojālo» uzņēmumu piedāvājumus, lūgumus un iesniegumus, tai skaitā miljoniem vērtus investīciju projektus, VBP valde vienmēr izskata aiz slēgtām durvīm, nepiedaloties investoru pārstāvjiem, stingrā slepenībā, kas viennozīmīgi liecina par to, ka ostas vadībai ir iemesls slēpt savu dīvaino un nesaprātīgo lēmumu motīvus. Vienlaicīgi VBP nereti izvairās no tikšanās ar investoru pārstāvjiem,» teikts vēstulē.

«Ar nožēlu secinām, ka ilggadīgi destruktīvā VBP pieeja klientu un investoru acīs Ventspils ostu ir padarījusi par nekonsekventu un neprognozējamu biznesa partneri,» atzīst biedrībā.

Atklātajā vēstulē norādīts, ka «aprakstītā situācija skaidri norāda uz vienu no iemesliem, kāpēc iepriekšējais reģiona līderis – Ventspils brīvosta – atšķirībā no saviem reģiona konkurentiem turpina zaudēt kravu plūsmas. Iespējams, savtīgie, atklāti valstij neizdevīgu lēmumu pieņemšanas motīvi, subjektīvi negatīvā attieksme pret investīciju projektiem, spilgtā VBP vadības nesodāmības demonstrācija rada ļoti lielu kaitējumu Ventspils un Latvijas tranzītam, ostas reputācijai, kā arī valsts kopējam imidžam. Mēs uzņēmējdarbības vidi Ventspils brīvostā uzskatām par nestabilu, neprognozējamu un investīcijām nelabvēlīgu.»

Tāpat uzsvērts, ka augstāk aprakstīto situāciju lielā mērā apliecina arī Latvijas Republikas Valsts kontroles revīzijas ziņojums Nr.5.1-2-10/2010 «Ventspils brīvostas pārvaldes darbības efektivitāte un atbilstība normatīvo aktu prasībām».

«Valsts kontroles atklātie VBP vadības pārkāpumi liecina par nepieciešamību steidzami iejaukties situācijā un izbeigt valsts tranzīta nozari gremdējošo Ventspils Brīvostas pārvaldes darbību,» uzskata vēstules autori.

Biedrība augstākās valsts amatpersonas, kam adresēta atklātā vēstule, lūdz detalizēti izvērtēt Valsts kontroles ziņojumu un pašreizējo valdes locekļu atbilstību ieņemamajam amatam, līdz situācijas izvērtēšanai atsaukt pašreizējos valsts un pašvaldības pārstāvjus no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes, kā arī steidzamības kārtā noteikt augstāko tiešās pārvaldes iestādi vai amatpersonu, kurai ir tiesības un pienākums pārbaudīt Brīvostas pārvaldē pieņemto lēmumu tiesiskumu, atcelt prettiesisku lēmumu vai prettiesiskas bezdarbības gadījumā dot rīkojumu pieņemt lēmumu.

Tāpat vēstulē lūgts nodrošināt nozares profesionāļu un ostas uzņēmumu asociāciju pārstāvju ievēlēšanu Ventspils brīvostas valdē, veikt izmaiņas normatīvajos aktos, padarot Ventspils brīvostas pārvaldes lēmumu pieņemšanas procedūru caurspīdīgu un sniegt informāciju par plānotajām darbībām situācijas uzlabošanai Ventspils brīvostas pārvaldē un Ventspils brīvostā kopumā.

«Esam pārliecināti, ka tikai Jūsu steidzama iejaukšanās šajā situācijā var apstādināt vietējās varas patvaļu un kādreizējās Baltijas jūras lielākās un veiksmīgākās ostas darbības un investīciju klimata degradāciju. No savas puses esam gatavi sniegt Jums pilnīgu profesionālu sadarbību mūsu kopējo mērķu sasniegšanas labā,» norādīts vēstules nobeigumā.

Biedrība Baltijas Asociācija – Transports un Loģistika (BATL) aktīvi darbojas tranzīta un transporta nozares attīstības jomā jau četrus gadus. Asociācijas biedri un tās partneri ir tranzīta sektorā plaši pazīstami ostas termināļi un ekspeditorkompānijas ar ārvalstu kapitālu, kuru starpā ir AS Ventspils Tirdzniecības osta, AS Kālija parks, AS Baltijas ekspresis, AS Latvijas Naftas tranzīts, AS Ventbunkers, SIA Noord Natie Ventspils Terminals, AS Ventspils Grain Terminal, SIA iLink, AS PKL Flote un citas.

BATL biedri un sadarbības kompānija SIA „Ventspils Nafta Terminals veido aptuveni 90% Ventspils brīvostas kravu plūsmas. Šīs kompānijas faktiski ir ne tikai pilsētas ekonomiskās sistēmas veidojošais pamats, bet arī lielā mērā valsts labklājības veicinātāji, teikts vēstulē.

Ref: 102.000.102.131


Pievienot komentāru

  1. Artis teica:

    Sen bija laiks.

Foto: Pāvests Francisks vada ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Domā

Pāvests Francisks viesojas gan Rīgas pilī, gan Rīgas Doma baznīcā, kur vadīja ekumenisko dievkalpojumu, klātesot dažādām Latvijas amatpersonām.

Pāvests Francisks ierodas vizītē Latvijā

Latvijā pirmdien, 24.septembrī, ieradās katoļu pāvests Francisks. Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima.