Asociācija: PVN likmes palielināšana limonādēm ir absurda

Ir absurdi kādu produktu kategoriju nosaukt par neveselīgu, ja nav izstrādāts konkrēts dalījums, kuri produkti ir veselīgi un kuri nē, LTV sacījusi Latvijas bezalkoholisko dzērienu uzņēmēju asociācijas pārstāve Inese Lielpinska.

Tāpat arī paaugstināt pievienotās vērtības nodokli bezalkoholiskiem gāzētiem un cukuru saturošiem dzērieniem, argumentējot, ka šie dzērieni izraisa diabētu, arī ir muļķīgi, tā kā diabēts ir ļoti nopietna, sarežģita slimība, kuru ietekmē vairāki faktori, nevis viens, norādījusi Lielpinska, piebilstot, ka jebkuru viela, kas lietota nesamērīgi, var izraisīt veselības problēmas.

Viņa atzina, ka ražotāji esot bijuši ļoti pārsteigti par Latvijas Ārstu biedrības prezidenta Pētera Apiņa ieteikumiem.

Lielpinska norādījusi, ka kategorijā, kura varētu tikt aplikta ar papildu nodokli, ietilpst gan ledus tējas, gan sulas dzērieni un bezalkoholiskais alus.

Tāpat nozares pārstāve minējusi, ka Latvija ir viena no piecām valstīm Eiropā, kurā vispār ir šāds nodoklis, turklāt likmes līmenis ir viens no augstākajiem. Latvijā esot arī viens no zemākajiem gāzēto, saldo dzērienu patēriņš, kas ir par četrām, piecām, pat septiņām reizēm mazāks nekā citās valstīs, tā Lielpinska. «Ne Lietuvā, ne Igaunijā šāda nodokļa nav vispār,» viņa uzsver.

Viņasprāt, līdzīgai reformai, kas aizstāvētu cilvēku veselību, būtu jānotiek mērķtiecīgi un sistemātiski. Un daudz efektīvāk būtu sniegt atbalstu vispār zināmiem veselīgiem produktiem.

Nozares priekšlikums valdībai būtu ieguldīt papildus resursus ēnu ekonomikas apkarošanai, lai ievāktu tos nodokļus, kas ir šobrīd noteikti, un kurus iedzīvotājiem ir jāmaksā. Tādā veidā tiktu panākta arī godīga konkurence tirgū.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas