Astoņu dienu laikā izdeguši 18,13 hektāri Latvijas mežu

Kopš 27.aprīļa izdeguši 18,13 hektāri Latvijas mežu, liecina Valsts meža dienesta (VMD) mājaslapā publiskotā informācija.

VMD norāda, ka pēdējo desmit dienu laikā ir bijušas tikai divas dienas, kad mežs nav dedzis.

6.maijā vien meža dienests atklājis un dzēsis septiņus meža ugunsgrēkus ar kopējo platību 3,84 ha. No tiem Centrālvidzemes virsmežniecībā bijis viens meža ugunsgrēks, Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā divi meža ugunsgrēki, Zemgales virsmežniecības teritorijā trīs meža ugunsgrēki un Ziemeļvidzemes virsmežniecībā viens meža ugunsgrēks.

Meža ugunsnedrošais periods tika izsludināts 24.aprīlī. Tas nozīmē, ka, uzturoties mežā, ir jāievēro ugunsdrošības prasības.

 Uzturoties mežos un purvos  aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus; kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas un atstāt ugunskurus bez uzraudzības.

Tāpat ugunsnedrošajā periodā, kā uzsver VMD, aizliegts dedzināt atkritumus un braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem.

VMD atzīmē, ka 2019.gadā meža ugunsgrēki dzēsti 1 110 reižu, pavisam 821,67 hektāru platībā.

Kopumā 87,6% gadījumu meža ugunsgrēka izcelšanās iemesls  ir bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni, bet 4,3% gadījumu – ļaunprātīga dedzināšana.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas