Astoņu gadu laikā cer izveidot ātrgaitas dzelzceļu starp Rīgu un Maskavu

Līdz 2018.gadam, kad Krievijā notiks Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs futbolā, starp Rīgu un Maskavu varētu tikt izveidota ātrgaitas vilcienu līnija. Šādu projektu apspriedušas abu valstu amatpersonas šonedēļ notiekošās Valsts prezidenta Valda Zatlera vizītes laikā Krievijā, ziņo LETA.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) žurnālistiem teica, ka pie šī projekta, kas interesē abas puses, līdz šim noticis darbs tehniskā līmenī. Pēc viņa teiktā, tas būtu jāveido kā Eiropas Savienības (ES) un Krievijas projekts un tam varētu piesaistīt ES līdzekļus. Viņš atturējās prognozēt, kādas varētu būt projekta izmaksas.

Pēc ekonomikas ministra Arta Kampara (V) teiktā, runa ir par paralēlu sliežu izveidi. Viņš zināja teikt, ka projekta izmaksas esot ļoti lielas. Krievijas puse prognozējot, ka tie varētu būt astoņi miljardi ASV dolāru (4,2 miljardi latu). Arī Krievijas puse kā iespējamo finansējumu min ES līdzekļus.

«Ja tādas naudas būtu pieejamas, Krievijas un vienas Eiropas galvaspilsētas savienojums būtu ļoti labs projekts,» vērtēja Kampars.

Krievijas puse solījusi runāt par to ar vadošajiem Eiropas Komisijas cilvēkiem un Eiropas valstu līderiem.

Vaicāts par Latvijas atbalstu, viņš norādīja: ja spējam finansēt no avotiem, kas nav Latvijas budžets, tas ir labs projekts. Savukārt, raugoties kopējā kontekstā, astoņi miljardi ir mūsu piecu gadu kohēzijas nauda un to nevar investēt vienā projektā, vērtēja ministrs.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Domāju, ka tas ir tikai pozitīvi, lai tik finansējums tiktu. Un lai tā ātrgaitas vilciena līnija nebūtu tikai uz futbola čempionātu, bet uz ilgāku laiku. Tā jau savādāk mums viss ir “viendienīšu” līmenī, gan tā amerikas armijas kāpa, gan ekonomiskā domāšana.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas