ASV aizvadītas pirmās priekšvēlēšanu debates starp Trampu un Baidenu

ASV prezidenta amata kandidāti Džo Baidens (pa kreisi) un Donalds Tramps

ASV, tuvojoties prezidenta vēlēšanām, aizvadītas pirmās televīzijas debates starp vadošajiem kandidātiem – pašreizējo ASV prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump) un bijušo viceprezidentu Džo Baidenu (Joe Biden), vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Debates notikušas Klīvlendas pilsētā otrdien, 29.septembrī. ASV patlaban netrūkst sasāpējušu jautājumu, piemēram, pasaulē lielākais oficiālais COVID-19 upuru un inficēto skaits un vardarbīgu protestu vilnis ASV pilsētās saistībā ar melnādainu iedzīvotāju nāves gadījumiem no policista rokas.

Lasiet arī: COVID-19 letālo gadījumu skaits pasaulē pārsniedz 1 000 000

Debašu vadītājs ar šiem un virkni citu sarežģītu jautājumu konfrontējis abus kandidātus, kuri par spīti cienījamam vecumam – Džo Baidenam ir 77 gadi, Donalds Tramps ir 74 gadus vecs – iesaistījušies asās debatēs, bieži viens otru pārtraukuši un apmainījušies apvainojumiem, brīžiem kļūstot familiāri un rupji.

Demokrātiskās partijas izvirzītais kandidāts Baidens nosaucis oponentu par klaunu un meli. Kādā brīdī, kad ticis pārtraukts, viņš vaicājis: «Vecīt, vai tu aizvērsies?». Tramps, kuru ir izvirzījusi Republikāņu partija, atbildot uz pārmetumiem par vāju prezidentūru, sacījis: «Es 47 mēnešos esmu izdarījis vairāk nekā tu 47 gados.»

Debates pilnā garumā angļu valodā:

ASV prezidenta vēlēšanas ir gaidāmas 3.novembrī. Kā vēsta aptauju rezultātu apkopošanas portāls RealClearPolitics, reitingos vadībā ir Baidens, taču viņa pārsvars dažādās aptaujās svārstās starp 45% un 54%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas