ASV amatpersonas boikotēs Pekinas Olimpiskās spēles

ASV paziņojušas par 2022.gada Pekinas Olimpisko spēļu diplomātisko boikotu saistībā ar masveida cilvēktiesību pārkāpumiem Ķīnā. Pekinu sadusmojis šāds Vašingtonas paziņojums, vēsta britu raidorganizācija BBC.

«ASV diplomātisko vai oficiālo pārstāvju klātbūtne nozīmētu ikdienišķu attieksmi pret šo sporta pasākumu iepretim Ķīnas Tautas Republikas kliedzošiem cilvēktiesību pārkāpumiem un represijām Sindzjanā,» pirmdien, 6.decembrī, pavēstījusi Baltā nama preses sekretāre Džena Pseki (Jen Psaki) ar norādi uz represijām, ko ASV iepriekš nosaukusi par genocīdu pret uiguru tautu. «Mēs vienkārši nevaram to darīt.»

Lasiet arī: ASV: Ķīna ir pastrādājusi genocīdu pret uiguru mazākumtautību

Pseki norādījusi, ka ASV sportisti olimpiādē piedalīsies un viņiem būs pilns valdības atbalsts, jo Vašingtona nav vēlējusies «sodīt sportistus, kuri ir trenējušies šim notikumam». Pēc ASV paziņojuma arī Jaunzēlande norādījusi, ka nesūtīs savu delegāciju Pekinas Olimpiskajām spēlēm.

Tā kā ASV paziņojums bija gaidāms, Ķīna jau iepriekš solīja spert pasākumus pret šādu boikotu. Pēc Vašingtonas paziņojuma Ķīnas delegācijas ANO preses pārstāvis nav atzinis Ķīnas vainu cilvēktiesību pārkāpumos un represijās Siņdzjanas Uiguru autonommajā reģionā, bet norādījis: «ASV vienkārši vēlas politizēt sportu, radīt domstarpības un izprovocēt konfrontāciju. (..) Sacensību izdošanās nav atkarīga no saujiņas valstu valdību amatpersonu klātbūtnes.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas