ASV apņemas samazināt CO2 izmešus par 50% līdz 2030.gadam

ASV, kas ir pasaulē otrā lielākā oglekļa dioksīda saražotāja, apņēmusies līdz 2030.gadam samazināt siltumnīcefektu radošās gāzes izplūžu apjomu savā teritorijā par 50-52%, rēķinot no 2005.gada līmeņa, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Par nozīmīgo apņemšanos ceturtdien, 22.aprīlī, paziņojis ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden). Tas noticis tiešsaistes galotņu sanāksmē ar 40 valstu un valstu apvienību līderu piedalīšanos. Baidens aicinājis siltumnīcefekta gāzu apjomu samazināt arī citām valstīm, tostarp Indijai un Ķīnai, kuras arī ir pasaules lielāko klimata piesārņotāju trijniekā.

Lasiet arī: ES klimata mērķis būs līdz 2030.gadam samazināt kaitīgos izmešus par 55%, vienojas ES iestādes

«Zinātnieki mums norāda, ka šī ir izšķirošā desmitgade. Šī ir desmitgade, kad mums ir jāpieņem lēmumi, ar kuriem izdosies izvairīties no klimata krīzes smagākajām sekām,» sanāksmes atklāšanas uzrunā sacījis ASV prezidents.

Sanāksmē izpalikuši līdzīgi paziņojumi ar konkrētiem mērķiem no Ķīnas un Indijas. Tikmēr Kanāda apņēmusies arī līdz 2030.gadam samazināt CO2 izmešu apjomu par 40-45%, Japāna – par 46%. Par jaunu mērķi šajā ziņā paziņojusi arī Dienvidkoreja, un līdztekus apsolījusi izbeigt ārvalstīs finansēt jaunu akmeņogļu termoelektrostaciju būvniecību. Visas šīs valstis atrodas pasaules desmit lielāko CO2 ražotāju sarakstā, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas