ASV apstiprina 5 līdz 11 gadus vecu bērnu vakcināciju pret Covid-19

Bērnu vakcinācijas jomā ASV Slimību kontroles un profilakses centri apstiprinājuši, ka atbalsta piecus līdz 11 gadus vecu bērnu vakcināciju pret slimību Covid-19 visā valsts teritorijā, ziņo amerikāņu raidorganizācija CNN.

«Mēs zinām, ka miljoniem vecāku gaida iespēju vest savus bērnus vakcinēties, un tagad ar šo lēmumu mēs iesakām aptuveni 28 miljoniem bērnu saņemt Covid-19 vakcīnu,» otrdien, 2.novembrī, paziņojusi Ročela Valenska (Rochelle Walensky), ASV Slimību kontroles un profilakses centru direktore.

Lasiet arī: Epidemiologs: «Garais Covid» ir arguments vakcinēties tiem, kas domā, ka vīruss viņus neapdraud

Vecuma grupā no pieciem līdz 11 gadiem lēmums paredz injicēt bērniem aptuveni vienu trešo daļu no pieaugušo Covid-19 vakcīnas devas. ASV iestādē lēmums apstiprināt šai vecuma grupai samazinātu vakcīnas devu iestādes neatkarīgo vakcinācijas ekspertu kolēģijā apstiprināts ar 14 balsīm «par». «Pret» nav balsojis neviens no kolēģijas locekļiem.

Kuru vakcīnu ASV injicēs mazajiem?

Pagājušajā piektdienā, 29.oktobrī, šai vecuma grupai ASV Pārtikas un zāļu pārvalde apstiprināja vācu-amerikāņu ražotāju BioNTech un Pfizer Covid-19 vakcīnu, padarot to par pirmo Covid-19 vakcīnu, kurai dots šāds apstiprinājums. Uzņēmums Pfizer norādījis, ka tā vakcīnas klīniskajās pārbaudēs šīs vecuma grupas bērniem uzrādīta 90,7% aizsardzība pret simptomātisku saslimšanu ar Covid-19. Uzrādītas arī līdzīgas vakcinācijas blaknes kā pieaugušajiem – sāpes plecā, drudzis, nogurums un galvassāpes, kas pāriet dažu dienu laikā, vēsta CNN.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas