ASV apstiprina COVID-19 ārstēšanu ar asins plazmu

ASV prezidents Donalds Tramps

ASV, kur ir pasaulē lielākais COVID-19 infekcijas un gadījumu skaits, valdība ir devusi apstiprinājumu jaunā koronavīrusa pacientu ārstēšanai ar asins plazmu, kas iegūta no vīrusu izslimojušiem pacientiem, vēsta vācu sabiedriskais medijs DW.

No pandēmijas sākuma līdz svētdienai, 23.augustam, infekcijas slimība konstatēta 5,7 miljoniem iedzīvotāju, no kuriem slimības komplikācijas bijušas nāvējošas 176 362 cilvēkiem. Slimības izplatība valstī arī augusta mēnesī saglabājusies strauja, pēdējās divās nedēļās apstiprināti 670 088 jauni inficēšanās gadījumi, liecina Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra apkopotie dati.

Svētdien ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) kā valstī atzītu ārstēšanas metodi apstiprināja COVID-19 pacientu ārstēšanu ar asins plazmu, kas iegūta no vīrusu jau pārslimojušiem pacientiem. Apstiprinājums darīs šo ārstēšanas metodi pieejamāku daļai amerikāņu pacientu, tomēr mediķu iegūti zinātniski pierādījumi pagaidām nav devuši stingru pārliecību par šīs ārstēšanas metodes iedarbīgumu, pareizo ārstēšanas metodes lietošanas laiku un vajadzīgajām plazmas dozām.

DW vēsta, ka ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes vadošā pētniece Denīze Hintone (Denice Hinton) Vašingtonas doto apstiprinājumu komentējusi šādi: «COVID-19 pārslimojušo pacientu plazma nav uzskatāma par COVID-19 pacientu jauno ārstēšanas standarta metodi.

Tuvākajos mēnešos ir gaidāmi papildu dati no citiem analītiskiem pētījumiem un notiekošiem, pienācīgi uzraudzītiem klīniskiem izmēģinājumiem.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas