ASV apstiprina vīrusa pacientu ārstēšanu ar medikamentu Remdesivir

ASV zāļu regulators ir apstiprinājis, ka COVID-19 pacientiem slimnīcas aprūpē ir pamatoti dot pretvīrusa medikamentu Remdesivir. Pasaules Veselības organizācija (PVO) turpretim norādījusi, ka tas būtiski neietekmē pacientu spēju palikt dzīviem vai atveseļoties ātrāk, vēsta britu raidorganizācija BBC.

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde ceturtdien, 22.oktobrī, paziņoja, ka apstiprinājusi medikamenta Veklury (zīmola nosaukums medikamentam Remdesvir) došanu «tiem pieaugušo un pediatrijas pacientiem vecumā no 12 gadiem un ar ķermeņa svaru no 40 kg, kurus ir vajadzīgs hospitalizēt».

Iestāde lēmumu pamatojusi, skaidrojot, ka klīniskās pārbaudēs secināts, ka medikaments samazina atveseļošanās laiku vidēji par piecām dienām.

PVO uzskata citādi

PVO, kas koordinē pasaules valstu cīņu ar COVID-19 pandēmiju, pagājušajā nedēļā pavēstīja, balstoties uz pašas organizācijas veikta pētījuma rezultātiem, Remdesivir nav nekādas ietekmes vai nav būtiskas ietekmes uz to, vai pacients spēj atveseļoties no jaunā koronavīrusa. PVO arī neatklāja medikamenta būtisku ietekmi uz ārstēšanās ilgumu, vēsta BBC.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas