ASV apsūdz Huawei komercnoslēpumu zādzībā un sankciju pārkāpšanā

Vašingtona ir izvirzījusi virkni apsūdzību pret ķīniešu mobilo tehnoloģiju milzi Huawei, tā finanšu direktori un vairākiem meitasuzņēmumiem. Huawei tiek vainots komercnoslēpumu zādzībā, amerikāņu banku maldināšanā un Irānas sankciju pārkāpšanā.

Kā vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP, pirmdien, 28.janvārī, Amerikas Savienoto Valstu ģenerālprokurora vietas izpildītājs Mets Vitakers (Matt Whitaker) paziņojis, ka ir ierosināti divi kriminālprocesi par kopumā 23 apsūdzībām, ko iztiesās ASV tiesās.

ASV prokurori uzskata, piemēram, ka Huawei ir ASV teritorijā izspiegojusi vācu mobilo sakaru operatora T-Mobile tehnoloģijas, ko izmanto viedtālruņu darbības testēšanai.

Prokurori arī vainojuši uzņēmumu, ka tas sadarbojies ar Irānu, pret ko vērstas ASV sankcijas, izmantojot Hongkongas uzņēmumu Skycom. Bez tam Huawei finanšu direktore Menga Vanžou esot maldinājusi ASV bankas, norādot, ka Skycom un Huawei nav savstarpēji saistīti.

Huawei vadība uz paziņojumu par apsūdzībām atbildējusi, ka nav pastrādājusi nevienu no apsūdzībās minētiem nodarījumiem.

Tikmēr Menga Vanžou Vankūverā, Kanādā gaida savu izdošanu ASV varasiestādēm. Huawei finanšu direktores aizturēšana ir nopietni iedragājusi Kanādas-Ķīnas attiecības. Ķīna izdara spiedienu uz Kanādu, lai panāktu uzņēmējas atbrīvošanu, un ir apcietinājusi divus kanādiešus, bet kādam kanādiešu notiesātajam pat mainījusi 15 gadu cietumsodu uz bargāko soda mēru – nāvessodu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas