ASV apsūdz Krieviju «kodolvairoga» izmantošanā, riskējot izraisīt traģisku negadījumu

Amerikas Savienotās Valstis ir apsūdzējušas Krieviju, ka tā lielākās Ukrainas atomelektrostaciju izmantošanu kā «kodolvairogu», izvietojot tur karaspēku, neļaujot Ukrainas spēkiem atbildēt ar pretuguni un riskējot ar kodolkatastrofu, ziņo Reuters.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Antony Blinken) nosauca Krievijas darbības pie Ukrainas lielākās atomelektrostaciju par «bezatbildības augstāko punktu», apsūdzot Maskavu, ka tā izmanto atomelektrostaciju kā «kodolvairogu», uzbrūkot Ukrainas spēkiem, kas var novest pie kodolavārijas. ASV valsts sekretārs izteica bažas,  ka Zaporožijas rūpnīca, par kuras apšaudi bīstamā tuvumā martā Krievija tika apsūdzēta, un tagad ir Krievijas militārā bāze, kas tiek izmantota netālu esošo Ukrainas spēku apšaudīšanai.

Reuters vēsta, ka Ņujorkas sarunās Ukrainas ārlietu ministra vietnieks Nikolajs Točickis aicināja starptautisko sabiedrību «aizvērt debesis» virs Ukrainas atomelektrostacijas ar pretgaisa aizsardzības sistēmām un sacīja, ka tikai spēcīga kopīga rīcība varēs novērst kodolkatastrofu.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina īstenotais 24. februāra iebrukums Ukrainā ir izraisījis lielāko konfliktu Eiropā kopš Otrā pasaules kara, nogalinot tūkstošiem cilvēku, kas piespieda miljoniem cilvēku pamest savas mājas, un lielu daļu Ukrainas ir šobrīd drupās.

Lasiet arī: Zelenskis: Stratēģiski Krievijai nav iespēju uzvarēt karā

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas