ASV apsver Afganistānas spēku samazinājumu, atkāpjas aizsardzības ministrs

ASV prezidents Donalds Tramps (pa kreisi) un demisionējušais aizsardzības ministrs Džims Metiss

Paziņojusi par karaspēka izvešanu no Sīrijas, ASV nu apsver iespēju būtiski samazināt savu kontingentu Afganistānā, kur dienē 14 000 militārpersonu lieli amerikāņu spēki. Drošības politikas pavērsienu vidū par atkāpšanos no amata ir paziņojis ASV aizsardzības ministrs Džims Metiss (Jim Mattis).

Kā vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP, Metiss savu demisijas rakstu iesniedzis ceturtdien, 20.decembrī, tajā ASV federālās valdības galvai, prezidentam Donaldam Trampam (Donald Trump), skaidrojot, ka «Jums ir tiesības, lai jums būtu aizsardzības ministrs, kura uzskati labāk saskan ar Jūsu uzskatiem».

Pieredzējušais ASV armijas ģenerālis Metiss no amata atkāpies dienu pēc tam, kad Vašingtona negaidīti, bet atbilstoši Trampa priekšvēlēšanu solījumiem pavēstīja par lēmumu izvest visus sauszemes spēkus no ilga pilsoņu kara plosītās Sīrijas.

Cits būtisks pavērsiens ASV iekšpolitikā noticis ceturtdien, kad Kongresa Pārstāvju palāta atbalstījusi piecu miljardu dolāru piešķiršanu Trampa principiālai iecerei uzcelt sienu gar valsts dienvidu robežu ar Meksiku. Piektdien gaidāms Kongresa Senāta balsojums par šo jautājumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas