ASV aptur finansējumu Pasaules Veselības organizācijai un saņem pretreakciju

ASV, kas šobrīd ir valsts ar vislielāko COVID-19 upuru skaitu, ir paziņojusi par finansējuma apturēšanu Pasaules Veselības organizācijai (PVO). Lēmumu ir nopēlis ANO ģenerālsekretārs, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Otrdien, 14.aprīlī, par ASV valdības lēmumu paziņojis prezidents Donalds Tramps (Donald Trump). Viņš skaidrojis, ka Vašingtonai ir bažas, vai PVO savlaicīgi reaģējusi uz COVID-19 uzliesmojumu Ķīnā, un laicīgi cēlusi trauksmi par jaunā koronavīrusa transmisiju no cilvēka uz cilvēku. Tā Ķīnā sākās jau 2019.gada decembrī.

ASV no slimības COVID-19 komplikācijām līdz trešdienai, 15.aprīlim, ir miruši 26 056 cilvēki, kas šobrīd ir pasaulē lielākais nāves gadījumu skaits vienā valstī.

Tā rāda ASV Džona Hopkinsa Universitātes apkopotie dati.

DW raksta, ka ASV valdības lēmums uztverts ar nopēlumu starptautiskajā un ASV mediķu sabiedrībā, jo PVO turpina vadīt pasaules valstu cīņu pret COVID-19 pandēmiju, kas aizvien vēršas plašumā.

«Mans uzskats ir, ka Pasaules Veselības organizācija ir jāatbalsta, jo tai ir absolūti izšķirīga nozīmē pasaules centienos uzvarēt karā pret COVID-19,» sacījis ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs (António Guterres), ziņo britu raidorganizācija BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas