ASV armija: Pierādījumi liecina par koronavīrusa rašanos dabīgā ceļā

ASV bruņoto sāku ģenerālštāba priekšsēdētājs, ģenerālis Marks Aleksandrs Mailijs

ASV izlūkdienesti izskata pieļāvumu, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojums aizsācies kādā Ķīnas laboratorijā, tomēr pagaidām pierādījumi liecina par postošā vīrusa dabīgu pāriešanu uz cilvēkiem, pavēstījusi ASV armijas vadība, raksta britu ziņu portāls The Guardian.

Ķīnas valdības oficiālā versija ir, ka jaunais koronavīruss pārgājis no dzīvniekiem uz cilvēkiem Uhaņas pilsētas savvaļas dzīvnieku tirgū. Vienlaikus atsevišķas Ķīnas amatpersonas ir izplatījušas sazvērestības teoriju, kur apgalvots, ka vīruss ir radīts ASV bioloģisko ieroču laboratorijā.

Otrdien, 14.aprīlī, ASV bruņoto sāku ģenerālštāba priekšsēdētājs, ģenerālis Marks Aleksandrs Mailijs (Mark Alexander Milley), atbildot uz žurnālistu jautājumiem, atklājis, ka ASV izlūkdienesti ir pievērsušies padziļinātai vīrusa izcelsmes meklēšanai.

«Šobrīd teikšu, ka gala secinājuma nav, taču izskatās, ka vairums pierādījumu norāda uz dabīgu [vīrusa pāreju uz cilvēkiem],»

tā ASV bruņoto spēku ģenerālštāba priekšsēdētājs, raksta The Guardian.

Otrdien amerikāņu laikraksts Washington Post vēstīja par ASV ārlietu resora zīmīgu korespondenci 2018.gadā.

Vēstulēs ASV diplomāti pauduši satraukumu par drošību Uhaņas Virusoloģijas institūtā, kur veikti koronavīrusu pētījumi ar sikspārņiem.

Institūta darbību atbalstījušas ASV, un saskaņā ar Washington Post citēto korespondenci amerikāņu diplomāti tolaik pauduši bažas, ka institūtam trūcis finansējuma un speciālistu, lai darbotos drošos apstākļos, raksta The Guardian.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas