ASV atceļ sankcijas pret Putina līdzgaitnieka Deripaskas uzņēmumiem

Bijušais Rusal priekšsēdētājs Oļegs Deripaska (pa kreisi) un Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Vašingtona paziņojusi par sankciju atcelšanu pret Krievijas alumīnija lielražotāju Rusal un diviem citiem uzņēmumiem pēc tam, kad savas daļas uzņēmumos samazinājis miljardieris Oļegs Deripaska.

Kā pirmdien, 28.janvārī, vēsta franču ziņu aģentūra AFP, Deripaskam ir draudzīgas attiecības ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un ir bijušas darījumu saiknes ar amerikāņu politisko konsultantu Polu Manafortu (Paul Manafort).

2018.gadā Amerikas Savienotajās Valstīs Manaforts notiesāts kriminālprocesā par Krievijas iejaukšanos ASV 2016.gada prezidenta vēlēšanās.

Kā paziņojis ASV finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles birojs, uzņēmumi Rusal, EN+ Group un EuroSibEnergo «ir samazinājuši Oļega Deripaskas tiešo un netiešo akciju īpatsvaru (..) un izbeiguši viņa kontroli pār uzņēmumiem».

Pret pašu Deripasku «visas sankcijas joprojām ir spēkā», tā teikts ASV iestādes paziņojumā par finansiāla rakstura ierobežojošiem pasākumiem, kas 2018.gadā ieviesti saistībā ar Krievijas agresīvām darbībām Ukrainai atņemtajā Krimā un Sīrijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas