ASV atklāj sazvērnieku plānu nolaupīt štata gubernatori

ASV Mičiganas štata gubernatore Gretčena Vitmere

ASV Federālais Izmeklēšanas birojs (FIB) pavēstījis, ka izjaucis kāda grupējuma plānu nolaupīt Mičiganas štata gubernatori un patvaļīgi tiesāt viņu par nodevību, vēsta vācu sabiedriskais medijs DW.

Kriminālsūdzībā, kas ceturtdien, 8.oktobrī, saņemta ASV federālā līmeņa tiesā, norādīts, ka seši ASV pilsoņi sākotnēji iecerējuši ar 200 bruņotām personām ielauzties Mičiganas Štata Kapitolijā, kas ir štata lēmējvaras mītne.

Pēcāk plāni mainījušies un nolemts nolaupīt Mičiganas štata gubernatori Gretčenu Vitmeri (Gretchen Whitmer). Pret štata augstāko vēlēto amatpersonu bijis plānots arī izpildīt patvaļīgu tiesas prāvu par, uzbrucēju skatījumā, nodevību saistībā ar ASV Konstitūcijas pārkāpumiem, teikts krimālsūdzībā.

Lasiet arī: ASV aizvadītas pirmās priekšvēlēšanu debates starp Trampu un Baidenu

FIB izmeklētāji norādījuši, ka plānotais noziegums atklāts, jo izdevusies iefiltrēšanās sazvērnieku grupā. Pati Vitmere, kura pārstāv ASV Demokrātisko partiju, saistījusi sazvērnieku plānus ar ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) izteikumiem priekšvēlēšanu debatēs, kas notika septembra beigās, vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas