ASV atvērs robežas pilnībā vakcinētajiem pēc 19 ierobežojumu mēnešiem

ASV no novembra atvērs valsts sauszemes robežas nebūtiskai ceļošanai visiem ārvalstniekiem, kuri būs pilnībā vakcinējušies pret Covid-19. Līdzīga ierobežojumu mīkstināšana plānota arī ieceļošanā ar lidmašīnu. Epidemioloģiskie robežšķērsošanas ierobežojumi tūristiem un citiem cilvēkiem, kuru braucieni uz ASV bijuši atliekami, valstī nav bijuši atļauti jau 19 mēnešus, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Kopš pandēmijas sākuma auto transporta, dzelzceļa un prāmju satiksme starp ASV un Kanādu un ASV un Meksiku lielākoties bijusi liegta, izņemot būtiskus braucienus, piemēram, saistībā ar tirdzniecību. Jaunie noteikumi, kas tiks paziņoti trešdien, 13.oktobrī, ļaus pilnībā vakcinētiem ārvalstu pilsoņiem ieceļot ASV neatkarīgi no ceļojuma iemesla, sākot ar novembra sākumu, kad līdzīga ierobežojumu atvieglošana tiks uzsākta gaisa ceļojumiem valstī.

Lasiet arī: Nobela prēmijas žūrija noraida sieviešu kvotu iespēju, kaut no 947 laureātiem sievietes – vien 58

Līdz janvāra vidum pat būtiskiem ceļotājiem, kuri vēlas iekļūt ASV, piemēram, kravas automašīnu vadītājiem, būs jābūt pilnībā vakcinētiem.

Gan Meksika, gan Kanāda vairākus mēnešus ir mudinājušas ASV atvieglot ceļošanas ierobežojumus, kas kopš pandēmijas sākuma ir šķīruši ģimenes locekļus un ierobežojuši tūrisma braucienus. Septembrī ASV paziņoja, ka izbeigs ceļošanas aizliegumus gaisa pārvadājumiem no konkrētām valstīm un tā vietā prasīs vakcināciju ārvalstu pilsoņiem, kuri vēlas ASV ieceļot ar lidmašīnu. Abi ierobežojumu atvieglojumi stāsies spēkā novembrī, bet konkrēts datums vēl nav zināms, citējot anonīmas amerikāņu amatpersonas vēsta AP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas