ASV atzīst armēņu masu iznīcināšanu 1915.gadā par genocīdu

Pievienojoties Eiropas Parlamenta vērtējumam par 20.gadsimta pirmās puses traģiskajiem notikumiem ar armēņu tautu Osmaņu impērijā, ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) nosaucis iedzīvotāju masveida iznīcināšanu par genocīdu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Līdzšinējās ASV valdības nav lietojušas jēdzienu «genocīds», lai aprakstītu Osmaņu impērijas rīcību 1915.gadā. Pret šādu vērtējumu stingri iestājas Vašingtonas stratēģiski svarīgā NATO sabiedrotā Turcija, kura ir sabrukušās Osmaņu impērijas pēctece.

Lasiet arī: ES un citi ievieš sankcijas pret Ķīnu par uiguru cilvēktiesību pārkāpumiem

ASV Baltais nams izplatījis paziņojumu sestdien, 24.aprīlī, dienā, kad Armēnija ikgadēji piemin tumšo vēstures lappusi. «Katru gadu šajā dienā mēs atceramies visu to cilvēku dzīves, kuri nomira Osmaņu perioda armēņu genocīdā, un atkal apņemamies nepieļaut šādu represiju atkārtošanos,» teikts ASV prezidenta paziņojumā.

Armēnija uzskata, ka genocīdā tika sistemātiski nonāvēti 1,5 miljoni cilvēku. Tikmēr Turcija uzstāj, ka nonāvēto bijis ap 300 000 un ka tie gājuši bojā karadarbībā. Armēņu genocīdu līdz šim ir atzinušas vairāk nekā 20 pasaules valstis un ES Eiropas Parlaments, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas