ASV atzīst genocīdu pret armēņiem, Turcija saskata «smagu kļūdu»

Armēņu genocīda memoriāls Erevānā

ASV Kongresa apakšpalāta atzinusi, ka Osmaņu impērija pirms simts gadiem pastrādāja genocīdu pret armēņu tautu. Tas sadusmojis impērijas pēcteci Turciju, kas Vašingtonas solī saskatījusi «smagu kļūdu» laikā, kad abām NATO dalībvalstīm valstīm ir domstarpības par Turcijas iebrukumu Sīrijā.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, otrdien, 29.oktobrī, Kongresa Pārstāvju palātas priekšsēdētāja Nensija Pelousī (Nancy Pelosi) pavēstījusi, ka viņai bijis gods pievienoties kolēģiem, «svinīgi pieminot vienu no 20.gadsimta lielajām zvērībām: sistemātiskai vairāk nekā 1,5 miljonu armēņu vīriešu, sieviešu un bērnu noslepkavošanai no Osmaņu impērijas puses».

Armēnija ir gadu desmitiem pastāvējusi uz to, ka tās tautiešu masu slepkavības, kas notika laikā no 1915. līdz 1917.gadam, bijušas genocīds – šādam vēstures notikumu traktējumam gadu gaitā ir pievienojušās vēl aptuveni 30 valstis.

Armēņu genocīdu gan neatzīst Turcija, kuras Ārlietu ministrija stingri nosodījusi Vašingtonas soli, kas, starp citu, sperts Turcijas valsts svētku, Republikas dienā.

Turcijas Ārlietu ministrija izsaukusi ASV vēstnieku Ankarā sniegt paskaidrojumus un paziņojumā norādījusi: «Uzskatām, ka Turcijas amerikāņu draugi, kuri atbalsta alianses turpināšanu un draudzīgas attiecības, apšaubīs šo smago kļūdu un ka tos, kuri ir atbildīgi, tiesās amerikāņu tautas sirdsapziņa».

ASV Kongresa apakšpalāta 29.oktobrī arī atbalstījusi likumprojektu, ar ko paredzēts ieviest ASV sankcijas saistībā ar Ankaras militāro uzbrukumu kurdu kontrolētām teritorijām Sīrijas ziemeļaustrumos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas