bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 29.03.2020 | Vārda dienas: Agija, Aldonis
LatviaLatvija

ASV un Baltija gatavojas samitam

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Lai pārrunātu gatavošanos ASV un Baltijas valstu samitam, kas pavasarī notiks Vašingtonā, kā arī apspriestu pušu sadarbību drošības politikas jomā, 5.martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Baltijas valstu ārlietu ministriem tikās ar ASV valsts sekretāru Reksu Tillersonu (Rex Tillerson).

Ministrs pauda nostāju par Baltijas valstu vienotību attiecībā uz Nord Stream 2 projektu, kam ir skaidri ģeopolitiski mērķi, proti, tas pastiprinās atkarību no viena piegādātāja, un tas neatbilst Enerģētikas savienības principiem, kas uzsver energodrošību, piegādes avotu dažādošanu un konkurences veicināšanu. «Latvija atbalsta raitu Eiropas Savienības (ES) Gāzes direktīvas grozījumu pieņemšanu, lai veicinātu Enerģētikas savienības mērķu sasniegšanu, uzlabotu ES iekšējā gāzes tirgus darbību un radītu tiesisko skaidrību gan attiecībā uz esošajiem, gan plānotajiem cauruļvadu projektiem no trešajām valstīm,» sacīja Rinkēvičs.

Tikšanās laikā puses pārrunāja arī enerģētikas drošības jautājumus. Ministrs pozitīvi novērtēja ASV dabasgāzes eksporta pieaugumu un sašķidrinātās dabasgāzes globālo tirgus izaugsmi kopumā. «Pateicoties jau veiktajām tirgus reformām un īstenotajiem infrastruktūras projektiem, tostarp ar Eiropas Savienības atbalstu, Baltijas valstīm ir radusies iespēja dažādot piegāžu avotus. Saņemtas pirmās sašķidrinātās dabasgāzes piegādes no ASV kompānijām un gāzes cena ir pietuvojusies Rietumeiropas gāzes cenām,» pauda Rinkēvičs.

«Hibrīdais apdraudējums ir kļuvis par nopietnu izaicinājumu Baltijas valstu reģionam, Eiropai un arī NATO. Informācijas kampaņu un kiberuzbrukumu intensitāte pieaug, un novērojam centienus ietekmēt vēlēšanas Eiropā, kas rada riskus valstu iekšpolitiskai stabilitātei un vienotībai. Baltijas valstis turpina pilnveidot spējas sevi labāk aizsargāt pret kiberuzbrukumiem un informācijas kampaņām. Mums ir pieredze un ekspertīze kiberdrošības, stratēģiskā komunikācijas, enerģētikas drošības, piemēram, NATO Izcilības centri Rīgā, Tallinā un Viļņā, un citos hibrīdā apdraudējuma aspektos, kuru jāizmanto, lai efektīvi vērstos pret šādiem izaicinājumiem,» pauda Rinkēvičs.

Ministrs aicināja turpināt attīstīt Baltijas valstu un ASV sadarbību kiberdrošības jomā, paplašinot pieredzes apmaiņas, apmācību un kopīgu vingrinājumu tvērumu, un aktīvāk iesaistot privāto sektoru.

Rinkēvičs apliecināja Baltijas valstu atbalstu starptautiskajai koalīcijai cīņā pret terorismu, nosūtot militāros instruktorus vai sniedzot finansiālas kontribūcijas. Ministrs vērsa uzmanību, ka Baltijas valstis piedalās NATO misijā Resolute Support Afganistānā.

«Koalīcijai jāturpina koordinēt starptautiskos pasākumus Daesh grupējuma atbalstītāju apkarošanā. Daesh, zaudējot teritoriju un teroristiem izjūtot starptautisko spiedienu, terorisma draudi kļūst arvien asimetriskāki. Uzskatām, ka koalīcijai ir labs koordinācijas mehānisms, lai atbildētu uz jauna veida draudiem. Tāpēc ir jāturpina efektīvi pielāgoties teroristu draudu izmaiņām ar jaunām stratēģijām un lielāku sadarbību, pamatojoties uz koalīcijas vadlīniju principiem,» komentē Rinkēvičs.


Pievienot komentāru

Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 347, Lietuvā – 437 , Igaunijā – 679

Igaunijā ziņo, ka divi saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Britu premjers Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu, tā pievienojoties vairāk nekā 11 600 cilvēku, kuriem valstī ir konstatēta vīrusa klātbūtne organismā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Eiropols brīdina par strauju noziedzības pieaugumu koronavīrusa pandēmijas laikā

Ziņojumā teikts, ka kopš krīzes sākuma ievērojami palielinājusies tirdzniecība ar viltotām precēm, tostarp sejas maskām, dezinfekcijas līdzekļiem un medikamentiem.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā atgriezušies vismaz 1 500 cilvēku

Pēc 27.marta regulāri Latvijas valstspiederīgo repatriācijas reisi vairs netiek plānoti, ja vien nebūs neparedzētas situācijas.

Eksperti skaidro | Neuzķeries uz internetā nopērkamajām tievēšanas tabletēm – tādu nav!

Lai neuzķertos uz klajiem meliem, apskatīts konkrēts produkts, ko ļoti vienkāršā veidā var iegādāties internetā. Tas ir uztura bagātinātājs Africanmango900.

Krievija aicina atcelt sankcijas, vēršas ANO ar Ķīnu, Ziemeļkoreju

Krievija, kura ir pakļauta ar sankcijām par tās agresiju Ukrainā un Krimas sagrābšanu, ir nākusi klajā ANO ar aicinājumu atcelt sankcijas COVID-19 pandēmijas apstākļos. Aicinājums iesniegts kopā ar citām sankciju skartām valstīm.

Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām samazinās

Pielāgojot patēriņu cenu svārstībām biržā, kur parasti cena ir zemāka brīvdienās un vēlās nakts stundās, ir iespēja ietaupīt.

Igaunija no Ķīnas pasūta vīrusa aizsargaprīkojumu par 10 mlj. eiro

Igaunija no kāda Ķīnas uzņēmuma ir pasūtījusi pretvīrusa aizsardzības un medicīnas aprīkojumu par 10,35 miljardiem eiro. Valsts vajadzīgo meklējusi Ķīnā, jo, valsts pārvaldes ministra vārdiem, Eiropa šobrīd ir slēgta, tā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro 465 000 darba ņēmēju, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

ES vienojas kopīgiem spēkiem pārvarēt vīrusa izplatību un ekonomisko krīzi

ES dalībvalstu un valdību vadītāji neklātienes sanāksmē ir vienojušies kopīgiem spēkiem savaldīt vīrusa uzliesmojumu bloka teritorijā, veicinot medicīnas aprīkojuma nodrošinājumu un darbu ar COVID-19 vakcīnas izstrādi, paziņoja ES Padome.

BNN jautā | Replika par «paniku» koronavīrusa SARS-CoV-2 dēļ

Vēlos vērst lasītāju uzmanību uz to, ka panika, iespējams, nav labākais apzīmējums masu noskaņojumiem, kas jaunā koronavīrusa ietekmē pieņemas spēkā daudzviet pasaulē un pēdējās nedēļās arī Latvijā. 

ASV izvirzās vadībā ar pasaulē lielāko COVID-19 inficēto skaitu

ASV ir reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, vīrusa uzliesmojumam apsteidzot Ķīnas oficiālos datus. Ziemeļamerikas valstī ir apstiprināti vairāk nekā 85 000 saslimšanas gadījumu, ziņo amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Sestdien būs +15 grādus silts

Piektdien, 27.martā, un sestdien bieži spīdēs saule, kā arī nokrišņi nav gaidāmi. Dienas laikā gaiss iesils līdz +10…+15 grādiem, bet nakts un rīta stundās gaisa temperatūra būs 0…–6 grādu robežās.

Rēzeknes slimnīcā saslimšanu ar COVID-19 konstatē ārstam

Rēzeknes slimnīcā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta ārstam, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Lietuvā vīrusa postā saskata arī gaišo pusi

Tas pat nav jāsaka – Lietuvu ir smagi skāris COVID-19. Karantīnas apstākļos bezdarba līmenis ir audzis par 30%, inficēto skaits uz 1.maiju tiek prognozēts virs 6 000, taču valstī atgriežas emigrējušie lietuvieši, attīrās gaiss, daudzi rīkojas izpalīdzīgi.

COVID-19 izplatības novēršanā iesaistītie mediķi saņems piemaksas līdz 50% no algas

Piemaksās par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības novēršanu martā mediķi saņems līdz pat 50% no darba algas, bet tālāko divu mēnešu laikā tās būs 20% apmērā.

Uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt visu nozaru darba ņēmēji

Pēc konkrētu kritēriju izpildes dīkstāves pabalstu varēs saņemt visu nozaru uzņēmumu darba ņēmēji.

Rīgā pie luksoforiem uz laiku tiks atslēgtas gājēju izsaukuma pogas

Rīgas domes Satiksmes departaments vērš iedzīvotāju uzmanību, ka izsaukuma pogas tiks atslēgtas uz nenoteiktu laiku un gājēji aicināti sagaidīt gājēju luksoforā zaļo gaismu.

Autobusos drīkstēs ieņemt tikai katru otro sēdvietu

Priekšroka autobusos būtu dodama tiem iedzīvotājiem, kuri dodas uz darbavietu un pēc tam – atpakaļ mājās, īpaši tad, ja persona ir nodarbināta medicīnas, tiesību aizsardzības vai tirdzniecības jomā.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!