ASV saredz jaunu COVID-19 uzliesmojumu ar 100 000 gadījumiem dienā

ASV Nacionālā Alerģiju un infekciju slimību institūta direktors Entonijs Fauči

ASV saskaras ar jaunu un būtisku COVID-19 uzliesmojumu. Valsts galvenais epidemiologs Entonijs Fauči (Anthony Fauci) norādījis, ka ir iespējama strauja slimības izplatība ar 100 000 jauniem infekcijas gadījumiem dienā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Otrdien, 30.jūnijā, jauno apstiprināto infekciju gadījumu skaits bijis vairāk nekā 40 000, turklāt šāds skaits jaunu inficēto reģistrēts ceturto reizi piecu dienu laikā. ASV galvenais epidemiologs Fauči norādījis, ka patlaban vissmagāk skartie štati ir Florida, Arizona, Teksasa un Kalifornija.

Lasiet arī: COVID-19 inficētie Baltijā pēdējā diennaktī. Latvijā – 3, Lietuvā – 1, Igaunijā – 0

«Es nebūtu pārsteigts, ja mēs uzkāpsim līdz 100 000 [jaunu infekcijas gadījumu] dienā,»

epidemiologs sacījis otrdien, kad ticis iztaujāts ASV Kongresa Senātā. Viņš norādījis, ka pārāk maz amerikāņu nēsā elpceļu maskas un ievēro sociālo distancēšanos.

Uzliesmojums, kas ir vissmagākais ASV dienvidu un rietumu daļā, pamudinājis 16 štatiem pārcelt COVID-19 ierobežojumu atcelšanas vai pilnībā atteikties no tiem. Piemēram, Ņujorkas štata gubernators Endrū Kuomo (Andrew Cuomo) noteicis, ka cilvēkiem, kuri štata teritorijā ieceļo no 16 citām ASV pavalstīm, ir jāpavada 14 dienas pašizolācijā, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas