ASV biržu indeksi aug pēc labas banku peļņas, britu mārciņas vērtība kāpj

Britu mārciņas vērtība trešdien, 16.janvārī, pieauga, Lielbritānijas premjeres Terēzas Mejas (Theresa May) valdībai izturot neuzticības balsojumu, bet ASV biržu indeksi kāpa pēc labu banku peļņas rādītāju publicēšanas, lai gan šo kāpumu piebremzēja bažas par ASV valdības darba pārtraukumu.

Londonas biržas indekss kritās, bet Frankfurtes un Parīzes biržu indeksi palielinājās.

Mārciņas vērtība pieauga pret eiro un pret ASV dolāru pēc tam, kad Mejas valdība trešdienas vakarā izturēja neuzticības balsojumu parlamentā. Jāatgādina, ka par neuzticību valdībai nobalsoja 306 Pārstāvju palātas deputāti, bet 325 deputāti atbalstīja valdību.

Mejas panākto vienošanos par Lielbritānijas izstāšanās nosacījumiem no Eiropas Savienības (ES) balsojumā otrdienas vakarā atbalstīja tikai 202 deputāti, kamēr 432 likumdevēji to noraidīja. Šāds balsojuma rezultāts radīja jautājumu par to, vai valdība izturēs neuzticības balsojumu.

«Daudzi cilvēki var būt pārsteigti, ka mārciņa turas stingri (..) pēc Terēzas Mejas sakāves Breksita balsojumā,» sacīja AJ Bell investīciju direktors Rass Maulds (Russ Mould) pirms trešdienas neuzticības balsojuma.

«Tirgus pēc būtības tic tam, ka mums būs vairāk laika sarunām, ka smags, ekonomiski kaitējošs Breksits ir mazāk ticams vai ka Breksits vispār nenotiks.»

Viņš gan atzina, ka šķiet «neizbēgami» tas, ka britu valūta un akcijas «būs nestabilas tuvākās nedēļas vai mēnešus, līdz mēs saņemsim noteiktu atbildi».

National Australia Bank analītiķis Gevins Frends (Gavin Friend) uzskatīja, ka «impulss novirzās no smagāka Breksita ceļa uz vairākiem variantiem – no [Breksita] atlikšanas līdz otram referendumam».

ASV investoru optimismu nodrošināja ziņas par Bank of America un Goldman Sachs peļņu, kas pārsniedza analītiķu gaidīto.

Goldman Sachs akcijas cena pieauga par gandrīz 10%, bet Bank of America akcija kļuva par 7,2% dārgāka. Šīs ziņas veicināja akciju cenu kāpumu arī citām lielām bankām, kas jau bija iepriekš ziņojušas par savas darbības rezultātiem.

Tower Bridge Advisors analītiķe Marisa Oga (Maris Ogg) sacīja, ka investorus ir iedrošinājis tas, ka banku administratori ir raksturojuši ASV ekonomiku kā pamatos veselīgu.

Daži analītiķi gan uzskatīja, ka ASV valdības darba pārtraukums jau 25.dienu pēc kārtas ierobežo investoru entuziasmu.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās pieauga.

Eiro vērtība pret ASV dolāru kritās, britu mārciņas kurss pret dolāru pieauga, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās. Eiro vērtība pret britu mārciņu saruka.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena trešdien pieauga par 0,20 dolāriem līdz 52,31 dolāram par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā kāpa par 0,68 dolāriem līdz 61,32 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss Dow Jones Industrial Average trešdien pieauga par 0,6% līdz 24 207,16 punktiem, indekss Standard & Poor’s 500 kāpa par 0,2% līdz 2616,10 punktiem, bet indekss Nasdaq Composite palielinājās par 0,2% līdz 7034,69 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 16.janvārī kritās par 0,5% līdz 6858,16 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kāpa par 0,4% līdz 10 931,24 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,5% līdz 4810,74 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru trešdien kritās no 1,1413 līdz 1,1395 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru pieauga no 1,2861 līdz 1,2877 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 108,68 līdz 109,05 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu kritās no 88,75 līdz 88,48 pensiem par eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas