ASV bombardē militārus grupējumus Irākā un Sīrijā

ASV ir veikušas gaisa uzlidojumus militāriem grupējumiem Sīrijas un Irākas pierobežas reģionos, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Bombardēšana notikusi svētdien, 27.jūnijā, tēmējot uz Irānas atbalstītu kaujinieku grupu operatīvajiem un ieroču uzglabāšanas objektiem, ar mērķi atbildēt uz bezpilota lidaparātu veiktiem uzbrukumiem amerikāņu spēkiem, norādījusi ASV Aizsardzības ministrija.

Lasiet arī: Tuvajos Austrumos turas pamiers. ASV iesaistās Gazas joslas atjaunošanā

Pentagons nav sniedzis informāciju par gaisa uzlidojumu upuriem. Lielbritānijā strādājošā organizācija Sīrijas Cilvēktiesību observatorija savukārt norādījusi, ka ASV kara lidmašīnu īstenotā uzbrukumā nonāvēti pieci grupējuma kaujinieki un vēl vairāki ievainoti. Tikmēr Sīrijas valsts ziņu aģentūra Sana vēstījusi, ka ir miris viens bērns un vēl ne mazāk kā trīs cilvēki ievainoti.

Šī ir otrā ASV spēku īstenotā bombardēšana, kas notikusi ar ASV prezidenta Džo Baidena (Joe Biden) pilnvarojumu, kopš viņš stājies amatā 2021.gada janvārī. Irākā izvietoti aptuveni 2 500 amerikāņu karavīri, kuri darbojas starptautiskā koalīcijā ar mērķi cīnīties pret teroristisko grupējumu Islāma valsts, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas