ASV cīņā par demokrātu prezidenta kandidātu Baidens piesaka uzvaru deviņos štatos

ASV Demokrātiskās partijas prezidenta kandidātu atlasē pēc balsojumiem 14 štatos uzvaru deviņos štatos pieteicis bijušais ASV viceprezidents Džo Baidens (Joe Biden). Kandidāts Bērnijs Sanderss (Bernie Sanders) savukārt uzvarējis trijos, vēsta ziņu aģentūra AP.

Vēl pirms nedēļas par vienīgo Demokrātiskās partijas ceļazīmi uz šoruden gaidāmām ASV prezidenta vēlēšanām cīnījās vairāk nekā pusducis pretendentu. Pēc otrdien, 3.martā, notikušās kandidātu atlases 14 štatos cīņa pārtapusi divkaujā starp bijušo ASV viceprezidentu Džo Baidenu un senatoru Bērniju Sandersu, kurš sevi sauc par demokrātisku sociālistu, raksta AP.

«Viens no mums, kuri ir šajā sacensībā, vadīja opozīciju pret Irākas karu – jūs skatāties uz viņu. Cits kandidāts balsoja par Irākas karu,» tā pēc uzvaras Demokrātiskās partijas kandidātu atlasē trijos ASV štatos sacījis Sanderss.

Baidens savukārt norādījis saviem atbalstītājiem, ka «cilvēki nevēlas revolūciju», netieši norādot uz Sandersa politisko pārmaiņu piedāvājumu, un uzsvēris, ka Baidena kampaņa ir spējusi palielināt demokrātu delegātu līdzdalību kandidātu atlasē, vēsta ASV ziņu aģentūra AP.

Republikāņi izvēlas Trampu

Pretējā frontē, Republikāņu partijā, vieglas uzvaras vairākos štatos cīņā par partijas virzīto kandidātu ASV prezidenta vēlēšanām ir guvis pašreizējais ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump), kuram citi kandidāti partijā nav spējuši izrādīt nopietnu sāncensību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas