ASV: Drīkstējām notriekt Krievijas iznīcinātājus

ASV aizsardzības resora izplatīts attēls

Attiecībā uz šīs nedēļas incidentu, kad Baltijas jūras neitrālajos ūdeņos Krievijas kara aviācija veikusi tuvus pārlidojumus Amerikas Savienoto Valstu kara kuģim, ASV 14.aprīlī norādījušas, ka būtu bijis pamatoti notriekt Krievijas iznīcinātājus.

«Mēs nosodām šādu rīcību. Tā ir pārdroša. Tā ir provokatīva. Tā ir bīstama. Saskaņā ar noteikumiem par spēka pielietošanu varēja tikt veikta notriekšana,» tā intervijā amerikāņu medijiem vērtējis ASV valsts sekretārs Džons Kerijs (John Kerry).

Tikmēr Krievijas Aizsardzības ministrija aviācijas rīcību skaidrojusi, norādot, ka ASV kuģis atradies tuvu Krievijas kara flotes bāzei: «Pēc kuģa vizuālas novērošanas Krievijas lidotāji to pameta pilnā atbilstībā drošības noteikumiem. Visi Krievijas aviācijas lidojumi tiek veikti, stingri ievērojot starptautiskos noteikumus par gaisa telpas izmantošanu virs neitrāliem ūdeņiem».

BNN jau ziņoja, ka ASV aizsardzības resors 13.aprīlī pavēstījis, ka šonedēļ Baltijas jūras starptautiskajos ūdeņos Krievijas kara lidmašīnas vairāk nekā desmit reizes lidojušas tuvu amerikāņu kara kuģim.

Pretraķešu aizsardzības kuģa komandieris 11. un 12.aprīlī notikušos Krievijas Sukhoi SU-24 lidaparātu pārlidojumus nosaucis par «uzbrukuma simulāciju», jo tie bijuši «nedroši, potenciāli provokatīvi». Lidotāji nav atbildējuši uz brīdinājumiem angļu un krievu valodā.

Saskaņā ar ASV Eiropas spēku virsvadības paziņojumu amerikāņu kara kuģis Donald Cook neminētā Baltijas jūras daļā atradies, lai veiktu militāras mācības.

Atgādinām, ka pēdējos gados par nedraudzīgiem incidentiem no Krievijas aviācijas puses regulāri ziņo Baltijas valstis, Zviedrija un arī Lielbritānija.

ASV aizsardzības resora izplatīts video no incidenta.

Ref: 111.111.103.3419

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas