ASV drošības eksperti: Putina agresīvie plāni nebeigsies Ukrainā

Divdesmit augsta ranga ASV drošības amatpersonas, militārpersonas un eksperti ir parakstījuši publisku vēstuli, kurā mudina Vašingtonu nodrošināt Ukrainu ar lielāku militāro aprīkojumu, jo Krievijas uzvara apdraudētu ASV sabiedrotos Baltijā, informē Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Sniedzot Ukrainai palīdzību, kas ir pietiekama, lai panāktu kara strupceļu, bet ne pietiekama, lai apturētu Krievijas teritoriālos ieguvumus, Baidena administrācija, iespējams, var netīši izraut Krievijas sakāvi no uzvaras žokļiem,» teikts vēstulē, kas publicēta laikrastā The Hill.

Pēc ekspertu domām, ASV principi un intereses pieprasa «visstingrāko iespējamo reakciju», lai piespiestu Krieviju teritoriāli atkāpties un «veicināt pietiekami lielas izmaksas agresoram, lai tas atturētu Krieviju no iebrukšanas [Ukrainā] trešo reizi».

«Tas ir svarīgi, jo Putins īsteno revizionistisku ārpolitiku, kuras mērķis ir sagraut uz noteikumiem balstītu drošības sistēmu, kas kopš Otrā pasaules kara beigām ir nodrošinājusi gan Amerikas, gan pasaules stabilitāti un ļāvusi tām uzplaukt,» norādīja ASV drošības eksperti.

«Putina agresīvie plāni nebeigsies Ukrainā,» uzsver eksperti.

«Kā Krievijas amatpersonas ir vairākkārt skaidri norādījušas, ja Krievija uzvarēs Ukrainā, mūsu Baltijas NATO sabiedrotie ir apdraudēti, tāpat kā citi kaimiņvalstīs dzīvojošie sabiedrotie.»

Vēstules autori uzsvēra, ka pilnvērtīgi nodrošinot Ukrainu ar nepieciešamajiem ieročiem un ekonomisko atbalstu, tā var uzvarēt Krieviju.

«Baidena administrācijai būtu jārīkojas ātrāk un stratēģiskāk, apmierinot Ukrainas pieprasījumus pēc ieročiem. Un, kad tā nolemj sūtīt modernākus ieročus Ukrainai, piemēram, HIMARS artilēriju, tie būtu jāsūta lielākos daudzumos, lai palielinātu to ietekmi kaujas laukā,» uzsver vēstules autori.

Pēc ASV ekspertu domām, šāda rīcība ļautu ASV karavīriem mazāk riskēt ar savām dzīvībām, aizsargājot sabiedrotos, kurus apdraud Krievija.

Eksperti arī uzskata, ka ASV nevajadzētu padoties Krievijas draudiem par kodolkaru, jo arī ASV ir kodolvalsts ar efektīvu kodolieroču atturēšanas sistēmu.

«Ja mēs ļausim Putinam mūs iebiedēt, lai neapgādātu Ukrainu ar ieročiem, kas nepieciešami, lai apturētu Krievijas revizionismu, kas notiks, kad viņš ar savu kodolzāģi vicināsies pār Baltijas valstīm? Un kāpēc Baidena administrācija pieņem, ka Putins neuzdrošināsies tā rīkoties ar Igauniju vai Poliju, ja šāda taktika viņam nostrādāja Ukrainā?» teikts vēstulē.

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1763122/if-russia-wins-our-baltic-allies-are-at-risk-us-security-officials-urge-biden-to-arm-ukraine

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas