ASV ekonomiskā izaugsme paātrinās

Šī gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, Amerikas Savienoto Valstu (ASV) ekonomiskā izaugsme paātrinājusies līdz 2,7%, paziņojis valsts statistikas birojs.

Šāds rādītājs krietni apsteidz iepriekš gaidīto 2% izaugsmi, ko apšaubīt jau bija paspējuši republikāņi. Turklāt pamatīgi apsteigts arī iepriekšējā ceturkšņa rezultāts – 1,3%.

Ekonomisti lēš, ka par lieliskajiem rādītājiem jāpateicas faktam, ka privātais sektors aktīvi atjaunojis savus krājumus. Taču šāds pienesums tiek uzskatīts par vienreizēju, un tā ietekme nākamajā ceturksnī nebūšot jūtama, vēsta The New York Times.

Tāpat eksperti atzīmē, ka ceturkšņa laikā reģistrēto izaugsmi veicinājis 9,5% liels pieaugums valdības tēriņos. Salīdzinājumam, šī gada otrajā ceturksnī valsts bija tērējusi par 0,2% mazāk.

ASV ekonomiskai izaugsmei par labu arī fakts, ka pieauguši patērētāju tēriņi, turklāt labus rezultātus uzrādījis arī eksports. Par labu valsts izaugsmei nākusi arī aktivitāte celtniecības nozarē.

Jāatzīmē, ka ASV pārliecinošo sniegumu paspilgtina jaunākas ziņas par cilvēku skaitu, kas nedēļas laikā pieprasījuši bezdarbnieku pabalstu.

Šis skaits samazinājies par 23 000 līdz 393 000 cilvēkiem, tādējādi apliecinot, ka viesuļvētra Sendija iedzīvotājus bez darba atstājusi tikai īslaicīgi.

Valsts statistikas birojs atgādina, ka pirms postošās dabas katastrofas bezdarbnieku pabalstu ik nedēļas pieprasīja vidēji 375 000 cilvēki, taču uzreiz pēc vētras šis skaitlis pieauga līdz 451 000.

Ref: 105.105.103.4250

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas