ASV gatavas piešķirt nepieciešamo bruņojumu Ukrainas uzvarai pār Krieviju

Amerikas Savienotās Valstis ir gatavas piešķirt Ukrainai bruņojumu, kāds tai nepieciešams uzvarai pār Krieviju, paziņojis ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins (Lloyd Austin), vēsta liga.net.

Viens no reportieriem lūdzis Ostinu precizēt, vai Vašingtonas mērķis joprojām ir palīdzēt Ukrainai uzvarēt karā un novājināt Krievijas militāro potenciālu. Tāpat viņš lūdzis komentēt Ukrainas lūgumu piegādāt tai 1 000 haubices un 300 reaktīvās zalvju uguns sistēmas. «ASV ir gatavas visu nodrošināt un palīdzēt Ukrainai gūt panākumus. Mēs atceramies, ka mums ir pašu gatavība, kā arī sabiedrotie visā pasaulē, kas ir gatavi reāli palīdzēt Ukrainai. Jūs zināt, ka mēs esam piešķīruši ievērojamu daudzumu haubiču un munīcijas, kā arī daudzas citas lietas. Arī citas valstis ir piešķīrušas haubices,» atbildējis Ostins.

Viņš uzsvēris, ka ASV turpinās strādāt pie tā, lai Ukraina pēc iespējas ātrāk gūtu panākumus.

Ostins arī atgādināja, ka šonedēļ norisināsies formāta Ramstein trešā sanāksme, kurā Ukrainu atbalstošās valstis uzklausīs aizsardzības ministru Alekseju Rezņikovu, kā arī kopīgi strādās pie tā, lai apmierinātu Ukrainas prioritārās vajadzības tās pašaizsardzībai.

Lasiet arī: Klintone, kritizējot Makronu: Putins jau sen ir pārkāpis sarkanās līnijas

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas