ASV ieslodzītie tiesāsies par zirgu attārpošanas zāļu došanu pret kovidu

ASV tiesā nonākusi kādas ieslodzīto grupas sūdzība par to, ka cietumā kovida ārstēšanai viņiem bez pienācīga paskaidrojuma skaidrojuma izrakstītas zirgu attārpošanas zāles Ivermectin, vēsta britu raidorganizācija BBC.

«Nevienu, ieskaitot ieslodzītas personas, nevajadzētu maldināt un pakļaut medicīniskiem eksperimentiem. Ieslodzījuma vieta nelietoja drošu un atbilstošu kovida ārstēšanas praksi, pat pandēmijas vidū ne, un viņi ir jāsauc pie atbildības,» pagājušajā nedēļā paziņojumā presei norādījis Arkanzasas Amerikas Pilsoņu brīvību savienības juridiskais direktors Gerijs Salivans (Gary Sullivan).

Šī organizācija četru Arkanzasas štata Vašingtonas apgabala Aizturēšanas centra ieslodzīto vārdā vērsusies ar prasību tiesā pret ieslodzījuma vietu, ārstu un apgabala šerifu. Prasībā norādīts, ka ieslodzītie sūdzējušies, ka viņiem dots zirgu medikaments Ivermectin, kaut arī viņi neesot bijuši atbilstoši informēti par zāļu raksturu un neesot devuši piekrišanu medikamenta uzņemšanai organismā. Ieslodzītajiem, kuri inficējušies ar kovidu dots «zāļu kokteilis», kur, pēc ieslodzītajiem dotās informācijas, bijuši vitamīni, antibiotikas un steroīdi, teikts prasībā tiesai.

Lasiet arī: Epidemiologs: Jaunais Covid-19 vilnis Latvijā varētu ilgt vismaz līdz februāra beigām

BBC raksta, ka Ivermectin mazās devās tiek apstiprināts došanai cilvēkiem un ka kovida vakcīnu pretinieki ieteikuši medikamentu lietot kā alternatīvu vakcinācijai.

Prasībā minētie atbildētāji vēl nav izplatījuši publisku viedokli par prasības iesniegšanu pret viņiem. 2021.gada septembrī viens no atbildētājiem, ārsts Roberts Keress (Robert Karas), norādījis, ka kopš 2020.gada novembra minētais medikaments dots 254 ieslodzītajiem, taču, kā sacījis ārsts, neviens ieslodzītais neesot ticis spiests uzņemt Ivermectin savā organismā, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas