ASV ievieš jaunas sankcijas pret Krieviju par jaukšanos vēlēšanās

ASV finanšu ministrs Stīvens Mnančins (Steven Mnunchin)

Vašingtona paplašinājusi savu sankciju sarakstu ar 22 Krievijas fiziskām un juridiskām personām saistībā ar jaukšanos Amerikas Savienoto Valstu 2016.gada prezidenta vēlēšanās.

Kā raksta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, ASV finanšu ministrija ar paziņojumu nākusi klajā trešdien, 19.decembrī, kad norādījusi arī, ka ir atceltas sankcijas pret Krievijas alumīnija ražošanas milzi Rusal, enerģētikas uzņēmumiem EN+ un EuroSibEnergo.

Lēmums pieņemts, jo uzņēmumi piekrituši novērst krievu oligarha Oļega Deripaskas ietekmi uzņēmumos, kamēr sankcijas pret pašu Deripasku paliek spēkā.

Jaunie vārdi sankciju sarakstā ir 15 Krievijas militārās izlūkošanas dienesta darbinieki un vairākas juridiskas personas, kuras, kā secinājusi ASV finanšu ministrijas Ārvalstu kapitāla kontroles nodaļa, bijušas saistītas ar mēģinājumiem ietekmēt vēlēšanas un uzlauzt Pasaules Antidopinga aģentūras datorsistēmas, Krievijai «turpinot neievērot starptautiskas normas».

2019.gada septembrī ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) pieņēma izpildrīkojumu, kas paredz ieviest ierobežojošus pasākumus pret katru valsti un personu, kura mēģina ietekmēt ASV vēlēšanas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas